miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Przed nami noc z gęstą mgłą, widoczność od 50 m [Ostrzeżenie meteorologiczne]

0 345

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie – Gęsta mgła, które obowiązujące na terenie Sądecczyzny w dniach 22-23 stycznia (do godz. 9:00). Stopień: 1. Prawdopodobieństwo 70% Prognozuje się miejscami gęste mgły, w zasięgu których widzialność okresami może wynosić od 50 m do 200 m.

Czytaj również: Jeleń wbiegł na drogę i roztrzaskał Jeepa. Wypadek na drodze krajowej DK75

5 zasad bezpiecznej jazdy we mgle:

  • Nie używajmy długich świateł – są one pomocne w nocy, ale podczas mgły światło może się od niej odbijać, pogarszając i tak słabą widoczność.
  • Zdejmijmy nogę z gazu – nadmierna prędkość nie spowoduje, że szybciej wyjedziemy z zamglonego obszaru.
  • Jeśli warunki są zbyt trudne, zatrzymajmy się – gdy widoczność jest bardzo zła, dobrą decyzją może okazać się zjazd na pobocze. Zatrzymajmy się jednak tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu, najlepiej w zatoczce lub na stacji benzynowej.
  • Nie jedźmy zaraz za pojazdem przed nami – starajmy się zachowywać taką odległość, by w razie nieplanowanych wypadków mieć czas na zareagowanie. Pamiętajmy też o odpowiednim oświetleniu samochodu.
  • Nie jedźmy na pamięć – nawet jeśli codziennie pokonujemy tę samą drogę i jesteśmy pewni, że znamy ją na pamięć, zachowajmy szczególną ostrożność. Aby maksymalnie skupić się na jeździe i słyszeć, co dzieje się dookoła, wyłączmy muzykę.

W związku z powyższym prosimy o podjęcie odpowiednich działań zapobiegawczych i ostrzegawczych. O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 18 414-16-21 lub Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. (0-18) 443-57-02, fax. (0-18) 443-50-10, e-mail: czk@nowysacz.pl. Po godzinie 15:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu 47 831-49-11, 47 831-19-12.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź