miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Roztopy i silny wiatr!

0 146

Jak przystało na początek marca i zbliżająca się wiosnę temperatura wzrosła, a wraz z nią nadeszło ocieplenie. W związku z tym Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych dla terenów południowej Polski wydało ostrzeżenie o roztopach.

 

Czytaj również: „Biały armagedon” na sądeckich Plantach

 

Dla obszaru województwa małopolskiego, a konkretnie dla subregionu południowego, który obejmuje m.in. Nowy Sącz, cały powiat nowosądecki, limanowski, gorlicki czy nowotarski wydano ostrzeżenie o roztopach.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje do dzisiaj (12 marca) do godz. 18.00 temperaturę maksymalną około 9°C oraz opady deszczu od 3 mm do 5 mm. Nastąpi także topnienie pokrywy śnieżnej i będzie wiał wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 60 km/h, z południa.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%, a stopień zagrożenia określono jako pierwszy w skali trzystopniowej.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 018 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu (018 448-69-10, 018 448-69-11).

 

 

Opr. MK
Źródło: Serwis pogodowy IMGW-PIB
Fot.: pixabay.com (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.