miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Stany ostrzegawcze i alarmowe rzek mogą zostać przekroczone w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu

0 223

Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału IMGW-PIB w Krakowie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed wzrostami poziomu wody w rzekach na terenie województwa małopolskiego. Zarówno stany ostrzegawcze, jak i alarmowe mogą zostać przekroczone.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Z powodu tragicznego wypadku w Łęce odwołano imprezy taneczne

 

Od piątku (10 sierpnia) od godz. 15:00 do soboty (11 sierpnia) do godz. 8:00, w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu – początkowo o charakterze burzowym, a w ciągu nocy ciągłym – na rzekach województwa małopolskiego spodziewane są wzrosty poziomu wody lokalnie do strefy stanów wysokich. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów wzrosty te mogą mieć gwałtowny przebieg, lokalnie możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych, a punktowo alarmowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska hydrologicznego to 80%.

Stopień zagrożenia określono jako drugi w skali trzystopniowej, a ostrzeżenie dotyczy województwa małopolskiego – zlewnie: Skawy, Raby, Dunajca oraz Ropy.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel.: 18 414-16-21) lub po godz. 15:30 – Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu (tel.: 18 448-69-10, 18 448-69-11).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Serwis Pogodowy IMGW-PIB
Fot.: Agnieszka Michalik (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź