miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Upał i niebezpieczne burze [Ostrzeżenie meteorologiczne]

0 5 551

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż dzisiaj do godz. 24:00 prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm, miejscami do 35 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk wynosi 80%, a stopień zagrożenia określono na drugi w skali trzystopniowej. Ostrzeżenie pojawiło się również na stronie Łowców Burz Południe – małopolskie i śląskie. Wrzucili oni mapki z prognozowanym przejściem frontu nad naszym regionem.

Tak było po wczorajszych burzach: Niesamowite zjawiska na południu Polski [Zdjęcia, film]

W trakcie burzy:

  • znajdź bezpieczne schronienie,
  • nie chowaj się pod drzewami,
  • jeśli pływasz, natychmiast wyjdź z wody.

 

 

Uwaga! Możliwe lokalne podtopienia
Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, iż dziś do godz. 24:00 w poniedziałek w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi: 75%, a stopień zagrożenia określono na pierwszy w skali trzystopniowej.

W związku z powyższym prosimy o podjęcie odpowiednich działań zapobiegawczych i ostrzegawczych. O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 18 414-16-21 lub Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. (0-18) 443-57-02, fax. (0-18) 443-50-10, e-mail: czk@nowysacz.pl. Po godzinie 15:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu 47 831-49-11, 47 831-19-12.

Grafika: Łowcy Burz Południe – małopolskie i śląskie

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź