miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! W sobotę utrudnienia w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie. Przejedzie wyścig kolarski

0 5 669

W sobotę 27 maja br. na terenie województwa małopolskiego odbędzie się IV etap wyścigu kolarskiego pod nazwą ORLEN Wyścig Narodów. Część trasy będzie przebiegała przez teren Sądecczyzny, w związku z tym przewidywane są duże utrudnienia w ruchu, szczególnie w Nowym Sączu, gdzie wyznaczono metę tego etapu.

Czytaj również: X Festyn Parafialny „Radujmy się z Niepokalaną”. Moc atrakcji dla każdego!

Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów odbędzie się w dniach 24-28 maja br. W sportowej rywalizacji wezmą udział 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Wyścig został podzielony na pięć etapów. Dwa pierwsze zostaną rozegrane na Węgrzech, podczas trzeciego zawodnicy zmierzą się z trasą na Słowacji, natomiast dwa ostatnie zostaną zorganizowane na terenie naszego kraju.

Czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów odbędzie się w sobotę 27 maja br. na drogach powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Tego dnia zawodnicy będą mieli do pokonania 129 kilometrów i wystartują o godzinie 9:10 z Bukowiny Tatrzańskiej. Na teren powiatu nowosądeckiego (Zabrzeż) kolarze wjadą około godziny 10:30, po czym skierują się w stronę Kamienicy, by pokonać część trasy drogami Limanowszczyzny. Około godziny 12:00 zawodnicy spodziewani są z powrotem na terenie powiatu nowosądeckiego w miejscowości Trzetrzewina. Kolarze będą poruszać się drogą krajową nr 28 przez Biczyce Górne, Biczyce Dolne, ulicą Limanowską w Chełmcu, po czym wjadą do Nowego Sącza. Na terenie miasta przejadą ulicą Krakowską, Legionów, Bulwarem Narwiku, Krańcową i Nadbrzeżną. Tam, w rejonie hali sportowej, organizatorzy przewidzieli metę IV etapu wyścigu (około godziny 12:40).

WAŻNE! Ruch na trasie wyścigu może być wstrzymywany nawet około godzinę przed przejazdem zawodników w zależności od występującego natężenia ruchu. Ulica Nadbrzeżna w Nowym Sączu będzie zamknięta już od około godziny 5:00 do czasu zakończenia wyścigu, dekoracji najlepszych zawodników etapu oraz zakończenia czynności porządkowych (do około godziny 16:00). Dodatkowo od piątku 26 maja br. od godziny 15:00 na całej długości ulicy Nadbrzeżnej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Nie będzie możliwości parkowania pojazdów na parkingach zlokalizowanych przy tej ulicy (w przypadku niestosowania się do zakazu, pojazd zostanie odholowany).
ETAP IV, 27 MAJA BR. (BUKOWINA TATRZAŃSKA – NOWY SĄCZ):

BUKOWINA TATRZAŃSKA – CZARNA GÓRA – ŁAPSZE NIŻNE – ŁAPSZE WYŻNE – ŁAPSZE NIŻNE – NIEDZICA – SROMOWCE WYŻNE – KROŚNICA – GRYWAŁD – KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM – TYLMANOWA – ZABRZEŻ – KAMIENICA – ZBLUDZA – ZALESIE – STARA WIEŚ – ROZTOKA – MŁYŃCZYSKA – JASTRZĘBIE – JADAMWOLA – ŁUKOWICA – STRONIE – WYSOKIE – TRZETRZEWINA – BICZYCE GÓRNE – BICZYCE DOLNE – CHEŁMIEC – NOWY SĄCZ: Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku, Krańcowa i Nadbrzeżna.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź