miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Znów prognozowane są intensywne opady deszczu z burzami w powiecie nowosądeckim

0 910

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu z burzami oraz z bardzo silnym wiatrem, które mogą wystąpić na całej Sądecczyźnie.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Budują nowe chodniki i remontują drogi [ZDJĘCIA]

 

Od czwartku (19 lipca) od godz. 8:15 do piątku (20 lipca) do godz. 6:15 prognozowane jest wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Przewidywana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia – miejscami od 20 mm do 40 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe są burze z porywami wiatru do 65 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorologicznego to 85%.

Stopień zagrożenia określono jako pierwszy w skali trzystopniowej, a ostrzeżenie dotyczy powiatu nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel.: 18 414-16-21) lub po godz. 15:30 – Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu (tel.: 18 448-69-10, 18 448-69-11).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Serwis Pogodowy IMGW-PIB
Fot.: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź