miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Znowu prognozowane są burze z gradem w całym powiecie nowosądeckim

0 260

Pogoda nas nie rozpieszcza. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie po raz kolejny wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz z bardzo silnym wiatrem, które mogą wystąpić na obszarze Sądecczyzny.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Budują nowe chodniki i remontują drogi [ZDJĘCIA]

 

W sobotę (28 lipca) od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami spodziewany jest również grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorologicznego to 80%.

Stopień zagrożenia określono jako pierwszy w skali trzystopniowej, a ostrzeżenie dotyczy powiatu nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel.: 18 414-16-21) lub po godz. 15:30 – Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu (tel.: 18 448-69-10, 18 448-69-11).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Serwis Pogodowy IMGW-PIB
Fot.: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.