miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Cieniawie otwarto klub dla seniorów

1 842

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w uroczystym otwarciu pierwszego w gminie Grybów Klubu Senior+ w Cieniawie. Towarzyszył mu wicestarosta Antoni Koszyk. Obecny na spotkaniu Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita podkreślił, że jest to jeden spośród przeszło stu takich klubów w województwie.

Czytaj również: FUN AND CLASSIC 2023: WALDEMAR MALICKI I ŚLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA

– Tworzenie ich to wyraz szacunku dla seniorów, którzy budowali naszą ojczyznę i przyczynili się do jej rozwoju – mówił wojewoda Łukasz Kmita. – Zwrócił na to uwagę także obecny na spotkaniu senator Wiktor Durlak, który podkreślił, że obecni seniorzy budowali pomyślność gminy i wciąż chcą czuć się potrzebni.

Starosta Marek Kwiatkowski pogratulował wójtowi gminy Grybów Jackowi Migaczowi uruchomienia Klubu Senior+.

– Na pewno będzie on miejscem aktywizacji osób powyżej 60. roku życia – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. – Są tutaj wspaniałe warunki nie tylko do rozwoju intelektualnego, ale też dbania o kondycję, więc będzie to rozwój wszechstronny i z pewnością wpłynie pozytywnie na integrację społeczności lokalnej, która będzie mogła czerpać z doświadczenia i wiedzy seniorów.

W 20 godzinach zajęć tygodniowo będą mogli uczestniczyć seniorzy z gminy Grybów. Przygotowano dla nich m.in. zajęcia ruchowe, warsztaty kulinarne i wykłady z zakresu zdrowego odżywiania. Planowane są także wycieczki i wyjazdy na wydarzenia kulturalne. Otwarcie Klubu Senior+ w Cieniawie uświetnił występ zespołu regionalnego Pogórzańskie Dzieci z Kąclowej.

Fot. Paweł Szeliga

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. xsa345 pisze

    Cala Polska to jeden wielki klub dla seniorów. Za chwilę to Polaków będzie pod 30 mln z waszymi pincet plus i 14 , 15 .

Zostaw odpowiedź