miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W nocy zmiana czasu z zimowego na letni. Będziemy śpać godzinę krócej

0 383

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi najbliższej nocy (z 30 na 31 marca). Wskazówki naszych zegarków przesuniemy „do przodu”, przez co będziemy spać godzinę krócej. Zmiana czasu, która nastanie już wkrótce będzie jedną z ostatnich w historii.

 

Czytaj również: Na Sądecczyźnie zakwitną Pola Nadziei! Tym razem na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum

 

Zmiana czasu na letni dokonywana jest zawsze w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku czas letni wprowadzony zostanie w nocy z 30 na 31 marca. O godz. 02:00 przesuniemy wskazówki swoich zegarów na godz. 03:00 i w ten sposób będziemy spać godzinę krócej.

Zmiana czasu na zimowy następuje w ostatnią niedzielę października. Wskazówki zegara przesuwamy wówczas z godz. 3:00 na godz. 02:00, dzięki czemu śpimy godzinę dłużej. W 2019 roku czas zimowy wprowadzony zostanie w nocy z 26 na 27 października.

Zmiana czasu niedługo zostanie zniesiona przez Unię Europejską. We wtorek 26 marca 2019 roku Parlament Europejski przegłosował odpowiedni projekt dyrektywy i aby wszedł on w życie, potrzebna jest tylko akceptacja Rady Unii Europejskiej. Dyspozycja zakłada, że zmiana czasu zostanie wycofana już w 2021 roku. W kwietniu 2020 roku kraje członkowskie będą musiały zadeklarować, który czas będzie u nich obowiązywał na stałe.

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jaki czas będzie obowiązywał w Polsce po wycofaniu zmiany czasu. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii wynika, że około 80 procent ankietowanych jest za wprowadzeniem w naszym kraju czasu letniego. A Wy co o tym sądzicie? Wynik badania nie jest jednak wiążący, a ponowna ankieta zostanie przeprowadzona przed wprowadzeniem czasu zimowego.

Agnieszka Michalik
Fot.: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź