miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W osiem minut ze Starego do Nowego Sącza! Na tory wyjechał nowoczesny EN 64 [ZDJĘCIA, WIDEO]

1 1 758

Dzisiaj o godz. 5.40 odbył się pierwszy kurs szynobusu na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz. Nowoczesny skład EN 64 będzie wozić Sądeczan aż do grudnia tego roku i ma odciążyć ruch na ul. Węgierskiej.

 

Czytaj również: Rusza szynobus Nowy Sącz – Stary Sącz! [ROZKŁAD JAZDY]

 

Od dzisiaj (21 maja) do 8 grudnia na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz, a od 10 czerwca aż do Rytra kursować będzie szynobus. Sądeczanie mają do dyspozycji nowoczesny, klimatyzowany skład EN 64. Koszt biletu to 3,30 zł, czyli tzw. bilet górski, przy czym normalnie obowiązują wszystkie ustawowe ulgi. Bilet można zakupić na Dworcu PKP, w automacie znajdującym się w pociągu lub u konduktora.

 

– Do Nowego Sącza jadę 8 minut zamiast godziny dziesięć. To rewelacyjny pomysł i jestem zadowolony. Do starosądeckiego dworca, który znajduje się trochę poza centrum, zawsze czymś dojadę – mówił pierwszy pasażer szynobusu Jerzy Kurowski.

Obecnie szynobusem nie jeździ zbyt wiele osób, rano było ich kilkadziesiąt, w tym większość emerytów. Pasażerowie mogą wnieść do środka rowery czy wprowadzić wózki – skład jest niskopodłogowy i przyjazny osobom niepełnosprawnym.

 

MK
Fot. i wideo: MK
Informacje o pociągu: Facebook Gmina Stary Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Grzegorz pisze

    bezwzględnie przedłuzyc linie do kamionkilub nawet królowej polski i utworzyc kilka przystanków wiecej tj przy fakro,w okolicach przejazdu kolejowego na ul trauguta w okolicah przejazdu kolejowego na ulGrunwaldzkieji koniecznie przedłużyc linie do piwnicznejgdzie spora liczba mieszkanców nowego sacza jezdzi na basen.

Zostaw odpowiedź