miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wicewojewoda z Ziemi Sądeckiej!? Kolejne wsparcie Sądecczyzny?

2 1 882

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, były poseł Prawa i Sprawiedliwości – Józef Leśniak na początku przyszłego tygodnia ma zostać Wicewojewodą Małopolskim. To kolejne prestiżowe i wpływowe stanowisko może przypaść mieszkańcowi ziemi sądeckiej.

 

Czytaj również: Młodzież w sądeckim Magistracie. Wybory do Rady Miasta już wkrótce!

 

Józef Krzysztof Leśniak (ur. 6 marca 1968 w Limanowej) – polski polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji.

Życiorys
Ukończył zarządzanie gospodarką europejską w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wyjechał do Francji, gdzie pracował w administracji jednej z gmin oraz departamentu Meurthe i Mozela. W połowie lat 90. powrócił do Polski, studiował nauki polityczne w Katowicach, następnie pracował w Warszawie m.in. w przedsiębiorstwie inwestującym w centra handlowe.

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. Przeprowadził się na Sądecczyznę w wyborach w 2010 i w 2014 uzyskiwał mandat radnego powiatu nowosądeckiego. Pełnił funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS w powiecie.

W wyborach w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu nowosądeckim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 16 167 głosów. W wyborach w 2019 nie uzyskał poselskiej reelekcji.

Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Zenon pisze

    No i co z tego? 🙂 fajna sprawa ze to ktos z sadecczyzny wspiera struktury Wojewodztwa.. Ale jesli Handzel bedzie dalej wojowal ze wszystkimi to co z takiego wsparcia?? Kazdy sie od niego odwroci..

  2. Tadeusz pisze

    Nie prezydent wojuje tylko przegrani . Po zatym proszę wczytać się w budżet nowego Sącza na 2020 co pozostawiła władza rządząca 12 lat więc proszę nie dyskredytować działań władz miasta tylko przyjęć się bezstronnie na większość w radzie miasta.

Zostaw odpowiedź