miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wigilijne spotkanie w Szkole Podstawowej w Koniuszowej [ZDJĘCIA]

0 145

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W Szkole Podstawowej w Koniuszowej tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia 2018 roku odbyła się uroczysta Wigilia.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku to choinki i stroiki czyli przedsmak świąt! [ZDJĘCIA]

 

W tej szczególnej uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Wszystkich zebranych powitał uroczyście i serdecznie dyrektor Jarosław Gliński, a na początek wręczył uczniom nagrody w konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy.

 

 

Mali artyści z oddziałów przedszkolnych, pod opieką swoich pań: Zofii Michalik i Eweliny Kociołek, w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili wyjątkowe jasełka. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Bożonarodzeniowe przedstawienie wprowadziło wszystkich w iście świąteczny nastrój, a dzieci swym pięknym i oryginalnym występem podbiły serca publiczności, ale przede wszystkim podkreśliły ponadczasowe, duchowe przesłanie Bożego Narodzenia.

 

 

– Tegoroczna Wigilia szkolna miała bardzo uroczysty przebieg. Dziękuję Pani Zofii Michalik oraz Pani Ewelinie Kociołek za przygotowanie pięknej wersji jasełek z dziećmi w wieku przedszkolnym. Przedstawienie było bardzo starannie wyreżyserowane, a mali artyści wspaniale się zaprezentowali. Dziękuję rodzicom, wychowawcom klas oraz pracownikom obsługi szkoły za  pomoc w organizacji poczęstunek. – powiedział  Jarosław Gliński, dyrektor szkoły w Koniuszowej.

 

 

Po części artystycznej, dyrektor szkoły w imieniu własnym oraz Wójta Gminy Korzenna Leszka Skowrona  oraz Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Korzenna – Jacka Fornagla złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne, a ksiądz Dariusz Zachwieja wspólną modlitwą rozpoczął Wigilię. Wszyscy dzieląc się opłatkiem, składali sobie najserdeczniejsze życzenia. Uśmiech gościł na wszystkich twarzach, a ze wszystkich stron dało się słyszeć ciepłe i szczere “Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku”. Następnie każda klasa udała się do swojej sali na poczęstunek.

 

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: Organizator

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź