miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Witold Rafał Kozłowski zostanie Marszałkiem Województwa Małopolskiego!

1 1 020

Witold Kozłowski od czerwca pełni funkcję prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Wieloletni radny samorządu województwa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz sekretarz Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu zostanie prawdopodobnie nowym Marszałkiem Województwa Małopolskiego.

 

Czytaj również: Akcja „Krew za Krew” na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości!

 

Pewnym kandydatem na urząd Marszałka Województwa Małopolskiego po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych wydawał się Rafał Bochenek, były rzecznik rządu. Nie zyskał on akceptacji władz Prawa i Sprawiedliwości, pomimo rekomendacji Beaty Szydło.

Kandydatury na stanowisko Marszałka Województwa Małopolskiego były omawiane w poniedziałek (12 listopada) przez kierownictwo partii. Ostateczna decyzja zapadnie już wkrótce, podczas głosowania nowo wybranych radnych sejmiku. Prawo i Sprawiedliwość ma w samorządzie województwa zdecydowaną przewagę – 24 mandaty, a więc wybór będzie raczej formalnością. Witold Kozłowski starał się o mandat radnego, jednak wybory przegrał.

Witold Rafał Kozłowski urodził się w Krościenku nad Dunajcem. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, a podyplomowo kształcił się m.in. w Szkole Głównej Handlowej i Polskiej Akademii Nauk. Pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych w Katowicach oraz w szkołach podstawowych w Ochotnicy Górnej i Tylmanowej. W latach 1990-1998 był zatrudniony w kuratorium oświaty jako wizytator, a następnie dyrektor wydziału szkolnictwa podstawowego i przedszkolnego. W 1998 roku objął stanowisko sekretarza powiatu nowosądeckiego. W latach 1998-2010, przez trzy kadencje sprawował mandat radnego sejmiku małopolskiego. W 2014 roku, po czteroletniej przerwie ponownie został radnym wojewódzkim z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Agnieszka Michalik
Fot.: Facebook Witold Kozłowski

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Treska pisze

    Oj, niektórym ,,ważnym” w naszym powiecie to ,,nie w smak”. Trudniej będzie zdobyć dotacje. ,,Układziki” się skończyły? Trzeba jednak będzie wykazać się porządnie, merytorycznie sporządzonym wnioskiem o dotację i dobrze go uzasadnić, a po ewentualnym ich przydzieleniu myślę, że urząd marszałkowski będzie sprawdzał czy zgodnie z przeznaczeniem wydawane są pieniądze i z tych dotacji. Panie Marszałku proponuje zrealizowanie takich kontroli z działań np. 3 lata wstecz choćby z funduszy np. na rewitalizację.

Zostaw odpowiedź