miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wspiera potrzebujących! #GaszynChalleng dla chorych dzieci [Nagranie]

0 690

Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy na co dzień m.in. wspierają przedsiębiorców Tarczą Antykryzysową lub osoby pracujące dofinansowując ponad 6600 złotych szkolenia, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej #GaszynChallenge. Wyzwanie rzucone zostało przez Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie zmobilizowało pracowników WUP do pomocy małej Tosi. Dziewczynka cierpi na śmiertelną chorobę – rdzeniowy zanik mięśni. Aby przeżyć, potrzebna jest bardzo kosztowna terapia genowa w Stanach Zjednoczonych.

 

Czytaj również: Zabytkowe Samochody znów ozdobią Nowy Sącz! Przed nami XII zlot

 

Pracownicy urzędu na czele z dyrekcją wykazali ogromną solidarność i do zadania podeszli z wielkim sercem. Kilkadziesiąt osób spotkało się na Bulwarach nad Wisłą i podjęło wyzwanie wspólnego „pompowania” na rzecz Tosi. – Daliśmy radę – 10 pompek panowie, panie przysiady. Spontanicznie i z radością, ku zainteresowaniu spacerowiczów pod Wawelem, którzy dzięki nam zwrócili uwagę na cel akcji. To zbiórka pieniędzy na leczenie chorych dzieci. Pracownicy WUP również ją przeprowadzili, a pieniądze przekazali na leczenie Tosi. Teraz czas, by pomogli inni – informuje wicedyrektor WUP w Krakowie Michał Kądziołka.

 

 

Do wykonania zadania WUP Kraków nominował: 

  • Firmę Eurokreator Spółka Cywilna – Członka Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Kształcenia Ustawicznego,
  • Europejki Instytut Edukacji Engram – firmę ze znakiem jakości MSUES,
  • Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

#GaszynChallenge to akcja charytatywna, podczas której zbierane są pieniądze na leczenie dzieci chorych na rdzeniowy zanik mięśni. Do akcji zainicjowanej przez strażaków z Gaszyna włączyło się już wiele osób, firm i instytucji. Zasady udziału w challenge’u są proste. Wystarczy zrobić 10 pompek i wpłacić 5 zł na rzecz chorego dziecka lub nie robić pompek i wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne, przynajmniej trzy osoby, mające 48 godzin na wypełnienie zadania.

Opr. Angelika Wiśniewska
fot. WUP Kraków

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź