miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wszystkie obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia (niedziela)

0 1 789

Minister Zdrowia Andrzej Niedzielski poinformował właśnie na konferencji prasowej o przedłużeniu obostrzeń, które aktualnie obowiązują do niedzieli 18 kwietnia 2021 r.

 

Czytaj również: Mamy 14 910 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirusem. W Subregionie 129 infekcji [Raport 7.04.2021]

 

Analizowaliśmy na bieżąco sytuację, szczególnie w kontekście tego, co dzieje się w szpitalach. Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi ok. 80 proc., to są parametry niebezpieczne – powiedział Niedzielski.

Podjęliśmy decyzję, że obostrzenia, które w tej chwili obowiązują, zostaną przedłużone o kolejny okres, o ponad tydzień, to przedłużenie będzie obowiązywało do 18 kwietnia – powiedział Niedzielski.

W związku z nasileniem trzeciej fali pandemii COVID-19 w Polsce, pod koniec marca rząd zaostrzył restrykcje sanitarne. Miały one obowiązywać do 9 kwietnia.

Obecnie w całym kraju obowiązują zaostrzone zasady, zgodnie z którymi m.in. zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, salony fryzjerskie i kosmetyczne, żłobki i przedszkola (z wyjątkami – zapewniona ma być opieka dla dzieci m.in. pracowników medycznych, pomocy społecznej czy służb porządkowych), wprowadzone są nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. W placówkach handlowych obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 m kw. – w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego.

Bez zmian zamknięte wciąż pozostają też centra i galerie handlowe (z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek czy drogerii), obiekty hotelowe (z wyjątkiem m. in. hoteli robotniczych i dla medyków), siłownie, kluby fitness, kina, muzea, teatry i miejsca rozrywki. Restauracje mogą działać tylko w systemie “na wynos”.
W całym kraju obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź