miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wyjątkowy prezent na rozpoczęcie roku szkolnego! Młodzież z Nawojowej zachwycona [Zdjęcia]

0 1 307

147 pierwszoklasistów rozpocznie zajęcia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej, a w sumie będzie tam uczęszczać blisko trzystu uczniów. Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu przekazało… trzy konie.

 

Czytaj również: Agropromocja – będzie się działo!

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej – miał ku temu ważny powód. Zarząd Powiatu postanowił zakupić dla uczniów… trzy konie!

To „prezent” dla wszystkich uczniów – mówił z uśmiechem starosta Marek Kwiatkowski. – Będziecie uczęszczać do klas: Technik hodowli koni i Technik weterynarii, więc ten zakup jest jak najbardziej uzasadniony. Teoria to jedna rzecz, ale nic nie zastąpi praktyki. Konie są młode, ułożone, można na nich jeździć. Macie tu zresztą świetnych trenerów, więc zachęcam do skorzystania z jazdy i pogłębiania swojej wiedzy na temat hodowli tych zwierząt. Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, starosta życzył uczniom wytrwałości i czerpania ze skarbnicy wiedzy.

– O konie staraliśmy się już od dawna. Jest to jeden z elementów, które wpływa na atrakcyjność naszej placówki oświatowej – mówi Michał Bulzak, dyrektor szkoły. – Zajęcia z konikami będą dodatkowo elementem zajęć z wychowania fizycznego. Sfinansujemy kursy jeździeckie dla naszych uczniów. Szkoła w Nawojowej nieustannie się rozwija i modernizuje. Właśnie rozpoczęła się modernizacja naszego boiska sportowego. Powstanie wielofunkcyjny kompleks – dodaje Bulzak.

 

 

Z prezentem dla młodzieży przybył również poseł Józef Leśniak, który już dwa razy zorganizował wyjazd do Sejmu dla uczniów. Do tej pory skorzystało z niego stu młodych ludzi. We wrześniu taka szansa stoi przez kolejnymi 50 osobami.

Zawsze oprowadzam uczniów po Sejmie. To świetna lekcja patriotyzmu – mówił poseł Józef Leśniak. Często spotykamy innych parlamentarzystów, młodzież może z nimi porozmawiać i zobaczyć jak wygląda nasza praca „od kuchni”. Często różni się jednak od tego, co przekazują media.

W spotkaniu w ZSP w Nawojowej, które prowadził dyrektor szkoły Michał Bulzak, wzięli udział m.in.: poseł Józef Leśniak, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Edward Ciągło, wiceprzewodniczący Rady PN Ryszard Poradowski, uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Do klas pierwszych w szkołach powiatowych pójdzie 1554 uczniów. Wśród nich jest 852 absolwentów szkół podstawowych i 707 absolwentów gimnazjów. Aby stworzyć im jak najlepsze możliwości nauki, zostało utworzonych 57 nowych oddziałów.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Maria Olszowska

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź