miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wyjechały z domu 2,5 godziny wcześniej. Nie zdążyły na maturę!

0 1 793

Docierają do nas informacje o trudnej sytuacji maturzystów, którzy spóźnili się na egzaminy. Nie wszyscy mieli możliwość spać u bliskich czy znajomych w Nowym Sączu lub wynająć miejsce w hotelu. Został im transport publiczny lub podróż samochodem i…stanie w korku.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Maturzyści śpią w hotelach! Boją się komunikacyjnego armageddonu

 

Wśród doniesień o gigantycznych korkach na wjeździe do Nowego Sącza oraz przeładowanym szynobusie w godzinach porannych pojawiła się informacja o maturzystach, którzy nie zdążyli na egzamin. Wśród pechowców są uczennice ze szkoły w Marcinkowicach, które spóźniły się na wtorkowy egzamin.

Uczennice spóźniły się na maturę. Dziewczyny codziennie dojeżdżają do szkoły i ta droga zabiera im 40-50 minut. Tym razem nie wystarczył im zapas dwóch i pół godziny i na maturę po prostu nie dojechały. Korzystają z prawa, które im w tej sytuacji przysługuje, złożyły wnioski do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z wyjaśnieniem sytuacji. Czekamy na decyzję – komentuje sytuację Alicja Wąsowicz, dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach.

Czytelnicy informowali nas także, że nie wszyscy maturzyści dali radę wejść do szynobusu i część z nich biegła po moście kolejowym, aby zdążyć na maturę. Z informacji, które uzyskaliśmy, wynika, że nie tylko w Marcinkowicach, ale także w innych szkołach, także nowosądeckich, uczniowie z powodu korków nie zdążyli na egzamin.

Warto tutaj zaznaczyć, że uczeń, który spóźni się na egzamin maturalny, powinien złożyć wniosek o przystąpienie do matury w terminie dodatkowym za pośrednictwem dyrektora placówki, w której się uczy. Oceny wniosku dokonuje dyrektor Okręgowej Komisji Edukacyjnej, a dodatkowy termin w tym roku przypada od 4 do 20 czerwca. Przy czym możliwość tę mają osoby, które nie dotarły z powodu choroby lub innych powodów losowych. Dobrą informacją jest to, że czerwcowe prace zostaną sprawdzone w normalnym czasie. Dzięki temu będą mogli normalnie uczestniczyć w rekrutacji lub przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu.

 

MK
Fot.:Marek Jaśkiewicz (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.