miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wysyp zarazy na Sądecczyźnie! Aż 36 nowych, potwierdzonych przypadków infekcji koronawirusem

0 6 489

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych infekcjach koronawirusem w Małopolsce. Na Sądecczyźnie mamy prawdziwy wysyp nowych przypadków. Tylko dzisiaj to 23 przypadki w powiecie nowosądeckim oraz 13 z Nowego Sącza. W całej Małopolsce przybyło 53 zakażonych. W Polsce jest to natomiast 37 521 chorych, z czego 1 568 osoby zmarły.

 

Czytaj również: UWAGA! Śmiertelny wypadek w Starym Sączu! Droga zablokowana

 

 Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 53 osób. To 26 kobiet i 27 mężczyzn, w wieku od 11 miesięcy 78 lat, z powiatu nowosądeckiego (23 osoby), Nowego Sącza (13 osób), Krakowa i powiatu krakowskiego (po 3 osoby), powiatów: tatrzańskiego, oświęcimskiego, gorlickiego i wadowickiego (po 2 osoby) oraz nowotarskiego, chrzanowskiego, limanowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 9 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2019 osób poinformował dzisiaj Sanepid.

 

 

 

Otrzymaliśmy również informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 20 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 9 kobiet i 11 mężczyzn, w wieku od 4 miesięcy do 56 lat, z powiatu suskiego (6 osób), tarnowskiego (4 osoby), wadowickiego (3 osoby), Krakowa (2 osoby) oraz powiatów: krakowskiego, nowotarskiego, olkuskiego, tatrzańskiego i chrzanowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1365 ozdrowieńców.

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, 1883 osoby na kwarantannie!
W Nowym Sączu na dzisiaj (11 lipca) mamy 35 osób zainfekowanych koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 189 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 1743 osoby przebywały na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 321, powiat – 1422), 109 osób przebywało na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 26, powiat – 83) oraz 31 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 12, powiat – 19).

 

 

 

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, Agencja (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź