miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wziął sprawy w swoje ręce i sam produkuje przyłbice ochronne!

0 319

Strażak z Krynicy zdroju postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i w dobie kryzysu z zaopatrzeniem w środki ochrony bezpośredniej rozpoczął produkcję przyłbic. Produkuje je na drukarce 3D, udostępnia potrzebującym służbom bezpłatnie. Zawodowy strażak wykonuje tą pracę w czasie wolnym.

 

Czytaj również: Wielki tydzień w obliczu pandemii. Jest dekret Diecezji Tarnowskiej

 

W związku z epidemią koronawirusa codziennie przybywa zarażonych i hospitalizowanych ludzi. Służby zaangażowane w walkę z zarazą wspierane są przez różne podmioty w zakresie doposażenia ich w środki ochrony osobistej. Strażak pełniący służbę w JRG w Krynicy-Zdroju w czasie wolnym podjął inicjatywę produkcji przyłbic dla służb, które są wytwarzane na drukarkach 3D.

 

 

Wycinanie otworów i składanie już gotowych elementów odbywa się ręcznie. Przyłbice są dostarczane za darmo do najbardziej potrzebujących instytucji. Dziesięć przyłbic otrzymali na swoje wyposażenie strażacy z JRG Krynicy Zdroju.

Więcej informacji w sprawie przyłbic można uzyskać mailowo (preferowane) adres gooral3d@yahoo.com lub pod numerem telefonu 790 351 705.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz, krknews.pl (ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź