miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Z Jasiennej do Korzennej – Pogotowie Ratunkowe wkrótce zmieni lokalizację!

0 1 117

Karetka Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, która znajduje się przy Szkole Podstawowej w Jasiennej w połowie sierpnia zostanie przeniesiona. Nowe miejsce podstacji to stadion w Korzennej. Jakie przesłanki wpłynęły na decyzję o zmianie lokalizacji?

 

Czytaj również: Sądecka Marka Turystyczna dla najlepszych obiektów hotelowych [ZDJĘCIA]

 

Decyzja o przeniesieniu podstacji to skutek kilku okoliczności. Z jednej strony do gminy docierały od pewnego czasu sygnały z Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego o przeszkodach technicznych dla funkcjonowania stanowiska w Jasiennej. Problemy z łącznością wynikające z ograniczonym zasięgiem sieci operatorów telefonicznych wskazywano jako powód zasadniczy, ale nie bez znaczenia była również odległość od głównych dróg.

Dodatkowo nałożyła się na to kwestia zmian w systemie edukacji. W ich efekcie Szkoła Podstawowa w Jasiennej potrzebuje więcej miejsca i pomieszczenia wynajmowane dotąd Pogotowiu Ratunkowemu będą wykorzystane do celów dydaktycznych. Co więcej, zgodnie z obowiązującymi przepisami po uzyskaniu dofinansowania do budowy sali gimnastycznej w Korzennej, gmina nie mogłaby wynajmować na zasadach komercyjnych żadnych loków.

Po wizycie w gminie przedstawicieli Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, wśród których była także p.o. dyrektor tej placówki – Bożena Hudzik, wskazano miejsce przy stadionie w Korzennej jako najlepsze rozwiązanie. Na potrzeby podstacji prowadzona jest adaptacja pomieszczeń na parterze budynku przy stadionie, a także remont drogi dojazdowej za ogrodzeniem. Blaszany garaż, który użytkowano w Jasiennej zostanie natomiast postawiony w nowym miejscu za budynkiem.

Planowo podstacja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego zostanie przeniesiona z Jasiennej do Korzennej już 14 sierpnia. Czy nowa lokalizacja będzie lepsza?

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: UG Korzenna
Fot.: Sądeckie Pogotowie Ratunkowe (P-27 Jasienna)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź