miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Z rezerwy FDS 3 641 830 złotych na drogi w Subregionie! Kolejne rządowe wsparcie

Dzięki dobrej współpracy subregion sądecki z kolejnym wsparciem z Funduszu Dróg Samorządowych

0 285

W delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu odbyła się dziś uroczystość wręczenia samorządowcom czeków potwierdzających przyznanie dofinansowania w ramach dodatkowego naboru z Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. W Subregionie rozdysponowano 3 641 830 złotych.

 

Czytaj również: Rewolucja na pasach! Rząd przyjął zmiany prawa drogowego m.in. w sprawie pieszych

 

Czeki wręczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Towarzyszyli mu parlamentarzyści: Anna Paluch, Arkadiusz Mularczyk, Patryk Wicher. Obecny był także II wicewojewoda małopolski Józef Leśniak. Uroczystość miała charakter symboliczny. Ze względów sanitarnych uczestniczyli w niej wybrani samorządowcy reprezentujący regiony: gorlicki, nowosądecki, limanowski.

Ideą rządu premiera M. Morawieckiego jest zrównoważony rozwój. Rozwój wszystkich miast, miejscowości, prowadzący do zwiększania szans społeczno-gospodarczych zarówno przedsiębiorców jak i mieszkańców. Obecni dzisiaj przedstawiciele parlamentarzystów oraz jednostek samorządu terytorialnego to dowód synergii. Pokazuje on, że razem możemy budować trwałe i silne relacje, które będą służyły mieszkańcom Małopolski – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 

 

Przypomnijmy. W ramach naboru dodatkowego na rok 2020 zrealizowanych zostanie 60 zadań, a przekazane dofinansowanie wyniesie blisko 40 mln złotych.

Byłbym niesprawiedliwy i nieuczciwy, gdybym nie powiedział, że przede wszystkim dobra współpraca z Panem Wojewodą i to, że Pan Wojewoda zawsze przychylnym okiem spogląda na Sądecczyznę, to jest efekt tego, że dzisiaj możemy się spotkać i przekazać promesy na kolejne inwestycje realizowane w naszym regionie – mówił wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli: starosta powiatu nowosądeckiego Marek Kwiatkowski, burmistrz Gorlic Rafał Kukla, burmistrz Krynicy Zdrój Piotr Ryba, wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut oraz wójt gminy Korzenna Leszek Skowron.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź