miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zaczarowane sale Oddziału Pediatrycznego Szpitala w Limanowej

0 65

Projekt „Kubusiowe Szpitale” już od 10 lat zmienia oddziały pediatryczne w Polsce w malowane, przyjazne dzieciom krainy. Oddział pediatrii w Szpitalu w Limanowej jest już 50. placówką w Polsce, w której powstały niezwykłe malowidła autorstwa Macieja Kota. Dzięki temu mali pacjenci będą mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

 

Czytaj również: Rusza osiemnasta edycja Sądeckiego Lauru Turystycznego!

 

Szpital w Limanowej na Oddziale Pediatrii zyskał nowe barwy. To wszystko za sprawą akcji „Kubusiowe Szpitale” oraz artysty Macieja Kota (specjalizujący się w aranżowaniu przestrzeni przeznaczonych dla dzieci). Na ścianach można oglądać kolorową krainę, w której radosna postać malowanego Kubusia bawi się, jeździ na deskorolce i cieszy ze słonecznego dnia. W pełnym zieleni, drzew i kwiatów ogrodzie latają motyle, biedronki i pszczoły.

 

 

Wszystkie odmienione oddziały to przestrzenie stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Każdy z projektów jest inny, ale wszystkie łączy to, że są pełne kolorów i słonecznego ciepła. Wspólnym ich elementem jest także postać Kubusia. Malując szpitalne wnętrza oddziałów dziecięcych stosuję się do zasad psychologii barw, zmieniając je w krainy baśni, by pobyt w szpitalach był przyjemniejszy i radośniejszy dla małych pacjentów. Wierzę, że w Szpitalu w Limanowej też tak właśnie będzie – mówi o swojej pracy Maciej Kot.

Akcja „Kubusiowe Szpitale” już od dekady pomaga zmieniać oddziały pediatryczne w całej Polsce w kolorowe i radosne krainy, przyjazne małym pacjentom. Cały proces powstawania malowideł jest wykonywany przy użyciu hipoalergicznych i bezzapachowych farb. Dzięki temu wszystkie etapy tworzenia są przyjazne dzieciom.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot: Szpital Powiatowy w Limanowej

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź