miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zamkną Polskę? Premier: Najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia

2 2 293

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że najpóźniej w czwartek rząd przedstawi nowe obostrzenia, które mają na celu zwalczenie epidemii. – Po to, by przydusić wirusa raz jeszcze – powiedział.

 

Czytaj również: Nauczyciel sądeckiej podstawówki oskarżony! Miał dopuścić się tzw. innych czynności seksualnych wobec 13-letniej uczennicy.

 

Jedynym sposobem na powrót gospodarki do normalnego trybu funkcjonowania jest zwalczenie epidemii. Czekamy na ten powrót do normalności, ale żeby to się ziściło, potrzebujemy szczepionek i zachowania reguł bezpieczeństwa – stwierdził dzisiaj Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Najpóźniej w czwartek nowe obostrzenia. Wszystko po to, by przydusić wirusa
Wokół nas Niemcy i Czesi wprowadzają nowe obostrzenia. My także, najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia. Wszystko po to, aby przydusić wirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa wygrała z wirusem. (…) Będziemy prezentować obostrzenia na okres dwóch tygodni, czyli na tydzień poprzedzający święta wielkanocne i tydzień po Wielkanocy – powiedział premier.

Prof. Horban: Jesteśmy bliscy, by zamknąć Polskę
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 16 741 kolejnych zakażeń koronawirusem. W porównaniu do danych sprzed równo tygodnia liczba zachorowań wzrosła o 2 345.”Z powodu COVID-19 zmarły 82 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 314 osób” – podał resort. Więcej informacji na temat dzisiejszych statystyk znajdziesz tutaj – KLIK

W poniedziałek profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19, przyznał w rozmowie z Polsat News, że “jesteśmy bliscy, by zamknąć Polskę”. – Jeśli przekroczymy 30 tysięcy zachorowań, to pora zacząć się bać (…). Zaczynamy poważnie rozmawiać na temat, czy przygotowywać się do zamknięcia Polski – powiedział.

źródło: Microsoft News
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. PADebil pisze

    Mleko się rozlało. Suweren już wie że maski na świeżym powietrzu to absurd a na Zanzibar może latać tylko celebrycka szlachta, a motłoch ma siedzieć w domu. Aha i nie zapomnijcie zamknąć lasów kretyni. Zostawcie tylko godziny wstępu dla seniorów 10 – 12!

  2. koleszkaleszka pisze

    Czyli coś będzie zamknięte, ale nie wiadomo co, ale od soboty? Zaje…sty gryplan! To zaszczyt żyć w tak dobrze zarządzanym kraju. To jest pełna schizofrenia. Chore państwo. I to wcale nie na koronawirusa.

Zostaw odpowiedź