miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zaszczepiono ponad 1,7 mln osób. Na Sądecczyźnie prawie 7 tysięcy osób

0 204

Do środy w Polsce zaszczepiono przeciw COVID-19 ponad 1,7 mln osób. Dwie dawki otrzymało ponad 462 tys. Środa jest ostatnim dniem rejestracji nauczycieli na szczepienie. Zgłosiło się ich ponad 215 tys., czyli połowa uprawionych. Z danych rządowych wynika, że do dzisiaj (środa, 10.02) zaszczepionych było w Polsce 1 773 715 osób, z czego 1 291 569 otrzymało jedną dawkę, a 482 146 – dwie. Zanotowano 1487 niepożądanych odczynów poszczepiennych, a 3487 dawek zostało zutylizowanych.

 

Czytaj również: Mamy 6 930 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Subregionie 19 infekcji [Raport 10.02.2021]

 

Chęć zaszczepienia przeciwko COVID-19 zgłosiło ponad 215 tys. nauczycieli, czyli połowa uprawionych – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa MEiN Anna Ostrowska. Przypomniała, że rejestracja potrwa do 10 lutego do końca dnia.

W pierwszej kolejności zastrzyki dostaną nauczyciele prowadzący zajęcia stacjonarne w szkołach i w placówkach oświatowych. Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej nauczycielom poniżej 60 lat będzie podawany preparat AstryZeneki.

Z informacji korespondentów PAP wynika, że szczepienia przebiegają raczej bez zakłóceń, chociaż – jak wynika z informacji przekazanych PAP przez biuro prasowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – w woj. małopolskim w 16 punktach szczepienie nie odbywa się zgodnie z planem z powodu przesunięcia terminów dostaw dawek lub z powodu innych nieścisłości.

Według raportu na stronie gov.pl od 27 grudnia w Małopolsce podano prawie 137 tys. szczepionek, w tym 33,5 tys. to drugie dawki. Od grudnia najwięcej zastrzyków wykonano w stolicy województwa – prawie 69 tys., a w powiecie krakowskim ponad 3,7 tys. W Tarnowie i powiecie prawie 10 tys., w Nowym Sączu i w powiecie prawie 6,5 tys.

Na polskim rynku są się trzy szczepionki firm BioNTech/Pfizer, Moderna i AstraZeneca. Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej, nauczycielom i pracownikom żłobków poniżej 60 lat będzie podawana szczepionka AstryZeneki. Nauczyciele i pracownicy żłobków, którzy mają więcej niż 60 lat, mają być szczepieni preparatami firm BioNTech/Pfizer i Moderna.

źródło: PAP
fot. pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź