miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zbadaj samochód za darmo! Akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” trwa

0 477

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, do której przyłączyły się wybrane stacje kontroli pojazdów w całym kraju. Także w naszym regionie. Dzięki niej za darmo będzie można sprawdzić światła w samochodach.

 

Czytaj również: Fascynująca lekcja historii. Poznaj klasztor oo. Franciszkanów założony w 1280 r. w Starym Sączu

 

Światła w samochodach będzie można sprawdzać przez 4 soboty. Pierwsza okazja już w sobotę 23 października, a kolejne 6 i 20 listopada, a także 4 grudnia. Policja przekonuje, że z takiej oferty warto skorzystać.

 

 

W okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne warunki atmosferyczne, warto zwrócić uwagę na stan oświetlenia pojazdów, którego jakość bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego – mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

W kampanię na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego włączyły się trzy stacje diagnostyczne. To:

  • Auto Test Gromnik w Nawojowej,
  • Moto Sowa w Nowym Sączu
  • Stacja Fido z Paszkowej.

Dodatkowo, w okresie jesienno-zimowym małopolscy policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania, podczas których zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny świateł w pojazdach i na wykroczenia związane z korzystaniem z nich.

źródło: KMP Kraków

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź