miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zebrali sterty śmieci z jeziora Rożnowskiego. Brawo dla sądeckich kajakarzy [Zdjęcia]

0 1 511

W ramach akcji „kajakowe SOS” w miniona sobotę grupa wolontariuszy z Nowosądeckiego Okręgowego Związku Kajakowego porządkowała brzegi jeziora Rożnowskiego.  Akcja przeprowadzona była w ramach projektu “EKO-Małopolska” realizowanego przez Fundację Horyzont360.

 

Czytaj również: Budowa trasy Brzesko – Nowy Sącz szansą na sprawny transport i komunikację

 

Zazwyczaj zdobywają medale na ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych. W sobotę sądeccy kajakarze z klubu Start Nowy Sącz wykorzystali swoje umiejętności, by pozbierać dryfujące śmieci na jeziorze Rożnowskim. – W ciągu dwugodzinnej akcji ponad 40 sportowców zebrało blisko 60 worków śmieci – mówi Grzegorz Danek, wiceprezes klubu na antenie Radia Kraków.

 

 

A co znaleźli? Jak sami mówią – górę śmieci od plastiku po… poduszki. Podkreślają, że zebranie wszystkiego nie jest możliwe, bo to są tony śmieci. Wśród wolontariuszy była olimpijka z Tokio – Klaudia Zwolińska, która podkreśla, że to dobra inicjatywa i dawanie przykładu – np. dzieciom, które pomagały w sprzątaniu.

Sądeccy kajakarze zapowiadają, że będą sprzątać jezioro Rożnowskie cyklicznie.

Duma, to mało powiedziane, jeżeli chodzi o to co czujemy dzięki Wam. Jesteście wspaniali! – komentuje akcję Fundacja Horyzont360.

źródło: Radio Kraków
fot.: Archiwum Fundacji Horyzont360

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź