miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zebrano sterty śmieci! „Operacja Czysta Rzeka” za nami

0 380

W poniedziałek, 12 kwietnia odbyła się wielka ogólnopolska akcja sprzątania rzek. Wolontariusze w całej Polsce wspólnymi siłami starali się uporządkować brzegi oraz koryta rzek. Podobnie było również na Sądecczyźnie. W ramach wydarzenia sztab „EkoŚwinki” ze Świniarska (gm. Chełmiec) wspólnie z grupą wolontariuszy zebrał 20 worków śmieci. Organizatorzy nie poprzestają i już zapowiadają uporzątkowanie m.in. brzegi rzeki Dunajec.

 

Czytaj również: Mystkowianie lecą do Moskwy?! Będą reprezentować Polskę w największej imprezie na świecie [Akcja społeczna]

 

 

Niespełna 1,5 godzinna akcja w ramach “Operacji Czysta Rzeka” to 20 pełnych worków zebranych śmieci. Zachowując reżim sanitarny (5 osobowe grupy) przemierzyliśmy brzegi zbierając ogromne ilości odpadów. Ilość plastików, butelek i papieru przerosła nasze oczekiwania… Dzisiaj rzeka jest czysta! Na jak długo? Zależy tylko od nas wszystkich – informują wolontariusze.

HISTORIA AKCJI
Pomysł na Operację Rzeka narodził się nad Bugiem. Początkowo akcja miała polegać wyłącznie na sprzątaniu rzeki Bug i okolic. Szybko po jej ogłoszeniu okazało się jednak, że potrzeby nie dotyczą wyłącznie tego regionu, a chętnych do społecznej inicjatywy nie brakuje w całej Polsce. Do tej pory odbyły się dwie edycje: w roku 2019 i 2020 r.

źródło i fot. Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź