miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Żeleźnikowa: można już jeździć po nowym asfalcie

0 207

3 miliony złotych – tyle kosztował remont 1650 metrów drogi Nawojowa – Żeleźnikowa Mała – Żeleźnikowa Wielka. Kierowcy mogą już bezpiecznie jeździć po nowej nawierzchni.

 

Czytaj również: PANEK – największy operator CarSharingu również w Nowym Sączu!
Wypróbuj już dziś – dostaniesz 20 zł na start

 

Trwają jeszcze ostatnie prace kosmetyczne, ale główne roboty zostały zakończone – mówi Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. – Nawierzchnia od dłuższego czasu wymagała pilnego remontu i Zarząd Powiatu podjął decyzję o wpisanie tej inwestycji do planu i budżetu powiatu oraz podjął starania o uzyskanie dofinansowania z programów wspierających drogi samorządowe.

 

 

Remont tego odcinka był bardzo kosztowny. Trzeba było umocnić skarpy i zrobić kompleksowe odwodnienie. Wykonana też została nowa podbudowa drogi, a szerokość jezdni i poboczy dostosowana do obecnych wymogów. Kierowcy na pewno będą zadowoleni z komfortu poruszania się po nowej nawierzchni. Zrobi się też bezpieczniej w tym miejscu. Ma w tym pomóc nie tylko nowy asfalt i dostosowanie szerokości drogi i poboczy do nowych wymogów. Niebawem na drodze pojawią się też znaki poziome i pionowe, które ułatwią poruszanie się pieszym i kierowcom.

Na tę inwestycję Powiat otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50 procent wartości prac.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź