miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej najlepszy w całej Polsce!

0 1 676

W trakcie XLIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej został najlepszą szkołą w Polsce. Ponadto uczniowie otrzymali puchar za zajęcie I miejsca, który wręczył sam Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Czytaj również: Nawojowa: Kursy barmańskie dla młodzieży pod okiem Mistrzów Świata! [ZDJĘCIA]

 

– Ta olimpiada, to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowanych w naszym kraju. Patronuje jej Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W etapie centralnym, który odbył się w Hańczowej, startowało 226 uczniów z całej Polski w 11 blokach tematycznych – podkreśliła Teresa Sendecka – nauczycielka, która przygotowywała uczniów do rywalizacji.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczył uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej puchar za zajęcie I miejsca. Szkoła otrzymała również tytuł Najlepszej Szkoły w Polsce na XLIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczej – czerwiec 2019.

Szkoła z Nawojowej była reprezentowana w czterech blokach tematycznych: Technologia Żywności, Gastronomia, Produkcja Roślinna i Architektura Krajobrazu. Warunkiem zakwalifikowania się na olimpiadę był etap okręgowy, który odbył się w kwietniu w Kijanach i Piotrkowicach Małych. Tam uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej zajęły I miejsca i to dało im możliwość startu dalej.

Wyniki XLIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczej przedstawiają się następująco:

MIEJSCE I – Blok Technologia Żywności: Katarzyna Zapart – uczennica klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych (uzyskała 117 punktów z dwóch etapów, a maksymalną ilość punktów z części praktycznej) – opiekun mgr inż. Teresa Sendecka;

MIEJSCE I – Blok Gastronomia: Katarzyna Janowiec – uczennica klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – opiekun mgr inż. Teresa Sendecka;

MIEJSCE II – Blok Architektura Krajobrazu: Aleksandra Rybczyk – uczennica klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu – opiekun mgr inż. Maria Kiełbasa, Joanna Hołownicka-Plaszczyk;

MIEJSCE IV – Blok Produkcja Roślinna: Dorota Starzyk – uczennica klasy III Technikum Hodowli Koni – opiekun mgr inż. Maria Kiełbasa.

– Nasze uczennice zajęły czołowe miejsca w poszczególnych blokach tematycznych i otrzymały tytuł Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności. Tytuł ten otwiera im drzwi na wszystkie wyższe uczelnie w całej Polsce oraz zwalnia je z egzaminu zawodowego w części pisemnej. Uczennice otrzymały również cenne nagrody rzeczowe oraz stypendium naukowe ufundowane przez Bank Gospodarki Żywnościowej – dodała Teresa Sendecka.

Eliminacje finałowe odbywały się w dwóch etapach. I polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań. II etap – praktyczny – składał się z trzech zadań. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych olimpiadach rolniczych.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Fot.: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź