miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zespół Szkół w Krynicy: 60 uczniów pojedzie do Grecji! 

0 285

60 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju pojedzie do Grecji! Szkoła zakwalifikowała się do projektu ERASMUS+ „Mobilność edukacyjna w sektorze – Kształcenie i szkolenia zawodowe”. 

 

Czytaj również: Sądeczanka w 2028 roku? Zespół opiniujący wybrał 3 warianty drogi

 

Uczniowie wraz z nauczycielami będą mogli wyjechać w przyszłym roku do Grecji, aby nabywać tam umiejętności zawodowe i szlifować język angielski. To bardzo dobra wiadomość – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor placówki. – Nasz projekt „Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju” opiewa na prawie 110 tysięcy euro. Pieniądze są przeznaczone na zagraniczne kształcenie zawodowe uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych. 

 

Główne cele projektu to właśnie doskonalenia umiejętności praktycznych i językowych uczniów technikum w zawodach: technik hotelarstwa, technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. 

– Zachęcam absolwentów klas ósmych do podjęcia nauki w naszej szkole i skorzystania z możliwości wyjazdu, szkolenia zawodowego za granicą i zdobycia cennego doświadczenia zawodowego i językowego, a przede wszystkim przeżycia wspaniałej przygody w edukacyjnym i rozwijającym programie, jakim jest Erasmus – dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz. 

Szczegółowe informacje na temat projektu – wkrótce na stronie internetowej szkoły http://krynica.szkola.pl/zsp/

Opr. Rafał Kmak
fot. pixabay.com, SPNS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź