miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zimno i mokro. Ostrzeżenia meteorologiczne

0 439

Tegoroczny długi weekend majowy nie rozpieszcza nas pod względem pogody. Przygotowane atrakcje dla mieszkańców (festyny, zloty, koncerty plenerowe) w różnych częściach Nowego Sącza i całego powiatu nowosądeckiego przegrywają z pogodą. Opady deszczu oraz niska temperatura nie zachęcają do aktywności. Takie warunki utrzymają się co najmniej przez kilka najbliższych dni. Służby ostrzegawcze wydały ostrzeżenia o intensywnych opadach deszczu oraz podwyższeniu poziomu wód w rzekach.

 

Czytaj również: HFO: Nowe rozdanie – film promujący galę

 

W związku z obfitymi opadami deszczu Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu wydało ostrzeżenie meteorologiczne – Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia – miejscami od 35 mm do 50 mm – czytamy w komunikacie. – W związku z powyższym prosi się o podjęcie stosownych działań mających na celu zminimalizowanie zagrożeń oraz przygotowanie niezbędnych sił, służb i środków w ramach sprawowanego merytorycznie nadzoru. O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi i podjętych działaniach proszę na bieżąco informować Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu – informuje ostrzeżenie.

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w zlewniach: Raby, Dunajca oraz Ropy spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (zwłaszcza w południowo-wschodniej części województwa). Na Białce w Trybszu spodziewany jest wzrost poziomu wody powyżej stanu ostrzegawczego z możliwością przekroczenia stanu alarmowego.

Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź