miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zmarł Kazimierz Pazgan Honorowy Obywatel Miasta Nowego Sącza

2 4 469

Dzisiaj (21-22 czerwca) w nocy w klinice kardiochirurgii w Zabrzu zmarł Kazimierz Pazgan, honorowy obywatel Nowego Sącza, twórca globalnej marki Konspol. Był w setce najbogatszych polaków. Przeżył 71 lat.

 

Czytaj również: Konspol oficjalnie sprzedany! 100% udziałów firmy trafiło do światowego giganta – KLIK

 

To ogromna tragedia dla całej Sądecczyzny. Dzięki Kazimierzowi wielu ludziom się dobrze żyło. Wspierał bardzo dużo inicjatyw, również społecznych mówi mieszkanka Kamionki-Wielkiej, rodzinnej miejscowości Pazgana. Tutaj również w środę zaplanowany będzie pogrzeb Pana Pazgana.

Kazimierz Pazgan w klinice kardiochirurgii w Zabrzu przeszedł przeszczep serca. Wybudził się po operacji, niestety bakteria, która wdała się w organizm, zastosowane antybiotyki i ponowna śpiączka farmakologiczna to było zbyt dużo dla jego organizmu.

Pazgan w młodości pracował jako wychowawca w zakładzie poprawczym, a także dorabiał, jako trębacz na weselach. W latach 70. XX wieku dorobił się prowadząc kwiaciarnię w Świdnicy. Następnie założył fermę kurczaków. W latach 80. XX wieku był prezesem Wojewódzkiego Związku Hodowców i Producentów Drobiu w Nowym Sączu. Był właścicielem grupy Konspol, największego w Polsce producenta przetworów z drobiu w skład, której wchodzą wytwórnia pasz Pasz Konspol, ubojnia kurczaków Konspol bis, przetwórnia Konspol Holding i zajmujący się logistyką Trans Konspol. W 2013 r., znalazł się na 71 miejscu Listy 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”.

22 kwietnia 2014 r., Rada Miejska Nowego Sącza podjęła uchwałę o przyznaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza – Kazimierzowi Pazganowi. Uroczystość nadania tytułu odbyła się w lipcu tego samego roku.

28 grudnia 2018 r. grupa Konspol została sprzedana amerykańskiemu koncernowi Cargill.

Rafał Kmak
fot. archiwum miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. nowosadeczanin pisze

    Niech spoczywa w spokoju-to byl dobry czlowiek…

  2. Jerzy pisze

    Dlaczego na oficjalnej stronie miasta ani jednego słowa o Panu Pazganie- to oburzające

Zostaw odpowiedź