miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zmarła 3-letnia Madzia Wróbel – podopieczna Stowarzyszenia Sursum Corda

0 3 638

Niestety 13 listopada zmarła 3,5-letnia Madzia, która była pod opieką sądeckiego Stowarzyszenia Sursum Corda. Dziewczynka urodziła się z wadą serca, która wymagała operacji i sporych nakładów finansowych. Mimo przejścia już dwóch zabiegów, Madzia odeszła do wieczności.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zmarł ginekolog i położnik Włodzimierz Karpiel

 

Madzia urodziła się w 34. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. Była bardzo słaba, dlatego natychmiast przetransportowano ją do szpitala w Krakowie. Tam lekarze wykryli wadę serca – HLHS, czyli Zespół Niedorozwoju Lewego Serca. Od samego początku dzielnie walczyła o życie. Przeszła przez bezdechy, nawracające drgawki, zmiany niedokrwienne w centralnym systemie nerwowym, czy pozabiegową niewydolność krążenia.

Msza Święta za śp. Madzią odbędzie się w piątek 16 listopada o godz. 14.00 w Słopnicach.

Dziewczynka przeszła dwie operacje i wielokrotne cewnikowanie serca. Gdy jej stan się ustabilizował konieczna była rehabilitacja, ponieważ nie była tak silna jak dzieci w jej wieku.

W czerwcu stan Madzi znowu się pogorszył. Rodzice apelowali wtedy o pomoc: – I znów nasze życie zostaje zaburzone. Miesiąc bólu i cierpienia…jest tak źle…jedyne co może Ją uratować to całkowicie sztuczna zastawka… bardzo ciężka i ryzykowna operacja…jedyna szansa naszej Kruszynki, którą kochamy nad życie. Teraz jednak musimy czekać, aż Jej stan się poprawi. Dlatego w imieniu Madzi i swoim prosimy nie tylko o wpłaty na Jej leczenie, ale także o najważniejszą rzecz – o wsparcie modlitwą u Pana Boga i św. Rity, bo Oni mają moc, którą nasza Madzia potrzebuje…

Stan Madzi w ostatnim czasie bardzo się pogorszył. Niestety nie doczekała operacji i odeszła do wieczności.

Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz najszczersze kondolencje.

 

Opr.: Klaudia Celusta
Źródło i fot.: Stowarzyszenie Sursum Corda

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź