Zmodernizują przejścia dla pieszych! 800 tys. złotych na poprawę bezpieczeństwa
Sześć zadań łącznie z terenu powiatu nowosądeckiego otrzymało rządowe wsparcie na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych. Dofinansowanie nastąpi w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak podpisał umowy potwierdzające przyznanie ponad 800 tys. złotych dla Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.
Czytaj również: Będzie bezpieczniej! Powstanie 37 nowoczesnych przejść dla pieszych
– Poprawa bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg, to priorytet zarówno rządu Premiera Mateusza Morawieckiego, jak i Wojewody Małopolskiego. Bezpieczeństwo Małopolan jest dla nas najważniejsze. Dlatego ruszył w tym roku dodatkowy nabór do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, dedykowany poprawie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. W skali kraju do samorządów trafi blisko 525 milionów złotych, z czego do Małopolski blisko 17 mln złotych – mówi wicewojewoda Józef Leśniak. – Dzisiaj podpisujemy umowy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu na realizację łącznie 6 zadań na kwotę ponad 800 tys. złotych – dodaje Leśniak.
Umowy z powiatem nowosądeckim
Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski podpisał dzisiaj umowy na dofinansowanie realizacji 6 zadań na łączną kwotę 643 050 zł, przy wartości inwestycji 803 816,23 złotych. W ramach podpisanych umów powiat nowosądecki:
- rozbuduje przejście dla pieszych w miejscowości Mała Wieś w gminie Chełmiec,
- wybuduje przejście dla pieszych w miejscowości Żeleźnikowa Wielka w gminie Nawojowa,
- wybuduje przejście dla pieszych w miejscowości Łącko,
- rozbuduje przejście dla pieszych w miejscowości Kamionka Wielka,
- wybuduje przejście dla pieszych w miejscowości Binczarowa w gminie Grybów,
- rozbuduje przejście dla pieszych w miejscowości Marcinkowice w gminie Chełmiec.
– Planujemy, aby w każdej gminie pojawiły się dwa do czterech takich bezpiecznych miejsc, w zależności od wielkości gminy i ilości dróg przebiegających przez daną gminę. Lokalizacje są konsultowane z wójtami i burmistrzami – tłumaczy starosta Marek Kwiatkowski.
źródło i fot.: Urząd Wojewódzki w Krakowie