miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Znowu polała się krew! Oddano 9 litrów bezcennego płynu

0 579

W niedzielę 29 stycznia w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy Zdroju odbyła się kolejna akcja poboru krwi w ramach programu „Ognisty Ratownik-Gorąca Krew”. Akcje są odpowiedzią na apel centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, które postulują o oddawanie krwi gdyż jest ciągle potrzebna. Statystycznie, co minutę potrzeba 1 litr krwi – to 2 dawców, aby móc skutecznie ratować życie wielu osób.

Czytaj również: Pijani pacjenci paraliżują sądecki SOR

Na apel odpowiedziało wielu krwiodawców, z czego dokonano 20 pobrania – co daje 9 litrów krwi. Na wyróżnienie zasługują stali bywalcy krynickich akcji, którzy od wielu lat planowo przychodzą oddawać krew jak również szerokie grono strażaków, druhny i druhowie z jednostek OSP: Mochnaczka Niżna, Mochnaczka Wyżna, Muszyna-Folwark, Tylicz, Kamianna.

Miłą niespodzianką był udział Romana Jankosz, który jest długoletnim krynickim krwiodawcą i właśnie dziś oddał po raz ostatni, gdyż osiągnął już wiek emerytalny i kończy planowe oddawanie krwi. Pan Roman ma oddane ponad 35 litrów krwi.

Z możliwości podzielenia się cennym darem serca skorzystała też duża grupa młodzieży szkolonej z Krynicy Zdroju. Każdy z krwiodawców został tradycyjnie obdarowany czekoladami. Ponadto jako Klub HDK PCK „Ognista kropla” przygotowaliśmy tradycyjnie już czerwony barszcz a także każdy oddający mógł pobrać różne kalendarze strażackie jednostek OSP z terenu powiatu.

Środowiska strażackie kolejny raz potwierdzają, że zawsze można na nich liczyć. Potrzebujących tego bezcennego leku nie brakuje.

Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź