miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą stacjonować w Limanowej

0 238

W Limanowej trwają przygotowania na przyjęcie grupy żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy zajmą się formowaniem batalionu lekkiej piechoty w tym mieście. Wojskowi w marcu mają zająć skrzydło szkoły przy ulicy Reymonta, gdzie do niedawna znajdowało się miejskie liceum. Budynek w tej chwili jest dostosowywany do potrzeb żołnierzy, poinformowało Radio Kraków.

 

Czytaj również: Powrót kasyna do Nowego Sącza? Radni rozpatrują wniosek

 

To skrzydło nie było wykorzystywane. Prowadzone są tam prac adaptacyjne, malowanie. Wojska Obrony Terytorialnej na bieżąco mają wspierać społeczeństwo. W różnych sytuacjach kryzysowych będziemy spokojniejsi, że mamy wsparcie. Ranga miasta też na pewno przez to wzrośnie – mówi Władysław Bieda, burmistrz Limanowej na antenie Radia Kraków.

Miasto będzie wynajmowało wojsku budynek dawnej szkoły do czasu powstania koszar przy ulicy Zygmunta Augusta. Budową infrastruktury zajmie się nowopowstała miejska spółka LimWot, która ogłosiła już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-budowlanej. Spółka czeka na oferty firm do 17 stycznia.

źródło: Radio Kraków
fot.: Wojsko Polskie

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź