miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

ZS Marcinkowice: uczniowie mogą już brać udział w akcjach ratowniczych

0 1 662

Uczniowie klasy pożarniczej w Zespole Szkół w Marcinkowicach zdawali dzisiaj egzamin teoretyczny i praktyczny, który umożliwia im branie udziału w akcjach strażackich. Wszyscy zdali! Przed budynkiem szkoły stanęły wozy strażackie, druhowie ochotnicy nadzorowali egzamin uczniów klasy o profilu strażackim. Uczniowie, oprócz napisania testu, musieli bezbłędnie rozpoznać wszystkie aparaty i sprzęt znajdujący się w strażackim wozie bojowym.

Czytaj również: ZSP w Krynicy-Zdroju: wieczór gier komputerowych

– Po zdaniu części teoretycznej egzaminu, uczniowie podjęli część praktyczną polegającą na sprawdzianu znajomości i obsługi sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz działań gaśniczych – rozwinięcia węży i podawania wody, zasilania samochodów z hydrantu oraz udzielania wstępnej pomocy przedmedycznej – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. – Po egzaminie odbyło się uroczyste ślubowanie młodych ludzi, jako w pełni już wyszkolonych druhów oraz wręczenie uprawnień do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Młodzieży gratulował Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, st. bryg. Paweł Motyka w towarzystwie dyrekcji oraz Komisji egzaminacyjnej, w skład której wchodzili: mł. bryg. Arkadiusz Nosal – zastępca naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i opiekun klasy pożarniczej, mł. bryg. Piotr Wysowski -Naczelnik Wydziału Kadr PSP w Nowym Sączu, st. kpt. Mariusz Piwowar z PSP w Nowym Sączu.

– Dziękuję druhom z jednostek OSP Brzezna, OSP Krasne Potockie oraz OSP Klęczany za użyczenie samochodów i sprzętu ratowniczego podczas dzisiejszego egzaminu – dodaje dyrektor Iwona Sikorska. – Zawsze możemy liczyć na ich wsparcie i ogromną wiedzę.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź