miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

ZS w Marcinkowicach: jest już dach na części hali sportowej

0 284

Budowa hali sportowej wraz ze strzelnicą w Marcinkowicach przebiega zgodnie z planem – starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski sprawdzał postępy prac.

 

Czytaj również: Debata w Gródku nad Dunajcem: Bon turystyczny to narzędzie, które powinno być kontynuowane

 

Jest już dach na części hali, jest też już zarys poszczególnych pomieszczeń – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że roboty postępują zgodnie z planem. Inwestycja ma zostać zakończona na przełomie września i października przyszłego roku. Mam nadzieję otworzyć wtedy uroczyście halę sportową i udostępnić ją wszystkim chętnym. W podziemiach budynku znajdzie się również najnowocześniejsza w Małopolsce strzelnica sportowa z niezbędną infrastrukturą.

 

Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (rzut kulą, młotem i dyskiem). Budowa hali sportowej ze strzelnicą oraz Powiatowego Centrum Sportowego przy Zespole Szkół w Marcinkowicach pochłonie ponad 20 milionów złotych, ale kwota ta nie obciąży budżetu Powiatu. Władze Powiatu pozyskały bowiem dofinansowanie do budowy hali w wysokości 10,8 miliona złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu – 4,3 miliona złotych.

To obecnie największe nasze przedsięwzięcie związane z budową obiektów sportowych – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Po zakończeniu prac, przy Zespole Szkół w Marcinkowicach pojawi się nie tylko pełnowymiarowa hala sportowa, ale też zewnętrzny kompleks sportowy z boiskami, bieżnią, miejscem na pchnięcie kulą i basenem. To odpowiedź na potrzeby mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego.

Hala sportowa z zapleczem i strzelnicą ma być gotowa na przełomie września i października 2022 r. Boisko zewnętrzne do gier zespołowych wraz z trybunami, kortami tenisowymi, otwartym basenem, bieżnią, miejscem do skoku w dal i wzwyż, pchnięcia kulą, rzutu młotem i dyskiem – w 2023 r.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź