miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

ZSP Nawojowa: młodzież już rozgrywa mecze na nowym boisku

0 173

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej już korzystają z pełnowymiarowego boiska, które właśnie zostało ogrodzone i wyposażone w trybuny.

 

Czytaj również: Nauczyciele obawiają się zakażenia, chaosu i zatłoczonych sal [Sondaż]

 

Teraz możemy już rozgrywać mecze z udziałem kibiców . Młodzieży bardzo się to podoba, dopingowanie zawodników jest przecież bardzo ważne – mówi Michał Bulzak, dyrektor ZSP w Nawojowej. – Wokół boiska została również wykonana nawierzchnia z kostki brukowej, a teren został uporządkowany.

Wartość zamówienia to 156.285,93 zł.

 

 

Ale z obiektu sportowego uczniowie korzystają nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego. Ci, którzy mieszkają w internacie, mają cały czas dostęp do boiska. W godzinach popołudniowych rozgrywki prowadzą tutaj również mieszkańcy Nawojowej. Obiekt jest też wynajmowany grupom sportowym.

– Boisko jest wynajmowane dla grup, które trenują różne rodzaje sportu i dla lokalnej społeczności – dodaje wicedyrektor ZSP w Nawojowej Anna Bartusiak. – Dzięki temu, że działa internat, na miejscu jest kadra pedagogiczna, która sprawuje pieczę nad obiektem.

Przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego w Nawojowej była możliwa dzięki projektowi „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” współfinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego. Wartość umowy na roboty budowlane – 349 528,18 zł, a dofinansowanie udzielone przez Województwo Małopolskie w formie dotacji celowej – 168 000,00 zł.

Wykonawcą prac była firma BUD-MAT z Krynicy Zdroju i to ona prowadzi obecne roboty. Boisko ma wymiary: 22 m x 44 m, nowoczesną i bezpieczną nawierzchnię, która pozwala na grę nawet po opadach deszczu, jest też oświetlone.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź