miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zyskaj niemal 7 tysięcy złotych na dowolne szkolenie! Cykl spotkań informacyjnych w powiecie nowosądeckim

0 1 073

Planujesz szkolenie, aby podnieść własną wartość na rynku pracy? Chcesz podszlifować język, zdobyć prawo jazdy kat. A, B, C, D + wkładki? Chcesz się przebranżowić. Zmienić pracę na bardziej atrakcyjną z lepszym wynagrodzeniem? Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy mogą Ci w tym pomóc!

Czytaj również: Skarby Małopolski. Zgłoś atrakcję turystyczną! – KLIK

Specjalnie z myślą o osobach pracujących Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Krakowie przygotował dwie możliwości dofinansowania szkoleń: językowych, komputerowych, prawa jazdy lub innych zawodowych. Możesz otrzymać nawet 87% dofinansowania w formie bonów szkoleniowych. A wszystko to dzięki projektom realizowanym przez WUP: „Kierunek Kariera (KK)” oraz „Kierunek Kariera Zawodowa (KKZ)”.

Najbliższe spotkania informacyjne dla mieszkańców powiatu nowosądeckiego odbędą się:
w najbliższy wtorek (27 sierpnia) w Urzędzie Gminy w Rytrze o godz. 16:00 w Sali Posiedzeń,
w najbliższą środę (28 sierpnia) w Urzędzie Gminy w Łącku o godz. 16:00 w Sali Posiedzeń,
w najbliższy czwartek (29 sierpnia) w Urzędzie Gminy w Krynicy-Zdroju o godz. 16:00 w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, ul. Kraszewskiego 37,
w najbliższy piątek (30 sierpnia) w Urzędzie Gminy w Chełmcu o godz. 15:00 w ASTRO Centrum,
w najbliższy piątek (30 sierpnia) w Urzędzie Gminy w Grybowie o godz. 17:00 w Sali Posiedzeń.
w poniedziałek (9 września) w Urzędzie Gminy w Łososinie Dolnej o godz. 14:00

– Wspomniane projekty są szansą na rozwój kompetencji mieszkańców naszego regionu. Jest to wspaniała inwestycja w to co najcenniejszego posiadamy, czyli wielki potencjał Naszych mieszkańców, którzy wykazują się dużą aktywnością na rynku pracy. Mam nadzieje, ze środki te pozwolą podnosić kompetencje w wybranych przez beneficjenta kierunkach – mówi Patryk Wicher, radny Województwa Małopolskiego.
 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdobyciem środków na podniesienie swoich kwalifikacji.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekty, w których możliwy jest rozwój kompetencji i kwalifikacji. Oferta ta skierowana jest do osób dorosłych. Dostępność fachowych pracowników, z aktualnymi kwalifikacjami, przekłada się na rozwój każdej gminy czy powiatu stąd pomysł na dofinansowanie kursów dla osób aktywnych zawodowo.

O możliwości rozwoju zawodowego mieszkańców powiatu nowosądeckiego, w tym nowych programach wspomagających rozwój kariery zawodowej oraz o tym, jak ważne jest zapobieganie wykluczeniu zawodowemu mówi wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Michał Kądziołka – Projekty „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” to konkretna oferta dla mieszkańców Małopolski, w tym Nowego Sącza i całego powiatu nowosądeckiego – można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego Bilansu Kariery.

Kto może wziąć udział w projekcie?
Bony i usługi doradztwa zawodowego (Bilans Kariery) są adresowane do osób pracujących, niezależnie od charakteru zatrudnienia i miejsca wykonywania pracy, które:

  • ukończyły 50. rok życia – niezależnie od wykształcenia;
  • ukończyły 25 lat, a jeszcze nie mają 50 lat – posiadają wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
  • ukończyły 18 lat, a jeszcze nie mają 25 lat – posiadają wykształcenie na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
  • są związane z Małopolską – mieszkają tu, uczą się lub pracują na terenie województwa Małopolskiego.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.Kierunek.PociagDoKariery.pl w siedzibie WUP w Nowym Sączu (ul. Węgierska 146) oraz pod numerem telefonu: 18 442 94 90 lub 18 442 94 98

Rafał Kmak
Fot.: pixabay.com, archiwum WUP

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź