miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

5 powodów dlaczego warto kupić MacBooka w 2023 roku?

0 816

Są osoby, które twierdzą, że Apple proponuje swoim użytkownikom najdroższy sprzęt, który jest porównywalny wydajnością z dwa razy tańszymi rozwiązaniami od Windowsa. Dotyczy to zarówno RAM-u, pamięci wewnętrznej, jak i procesorów czy też zintegrowanych kart graficznych. Jeżeli natomiast podejdziemy do tego racjonalnie, MacOS przewyższa systemy Windows zupełnie inną wydajnością komponentów. W dzisiejszym artykule podamy 5 istotnych powodów, dla których warto kupić MacBooka w 2023 roku! Miłej lektury.

1. Intuicyjność systemu

Intuicyjność i prostota systemu to pierwsza i najbardziej istotna zaleta wszystkich komputerów Mac – nawet jeżeli zmieniasz system operacyjny po kilku lub kilkunastu latach użytkowania Windowsa. Daj sobie dwa lub trzy dni – tyle potrzeba, żeby użytkować system MacOS tak samo sprawnie, jak Windowsa!

Intuicyjność obejmuje zarówno proste czynności (np. tworzenie tekstów w Wordzie, programowanie na domyślnie zainstalowanym edytorze czy też tworzenie tabelek), jak i zaawansowane prace związane przykładowo z obróbką muzyki, montowaniem wideo czy też projektowaniem graficznym.

Zapamiętaj!

Laptopy Apple – w szczególności MacBooki Air rekomendujemy przede wszystkim studentom. Można je wykorzystać do nauki oraz pracy zdalnej (np. programowanie, obrabianie wideo lub projektowanie graficzne w 4K). Kupisz je na stronie oficjalnego dystrybutora Lantre – https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-air-33.html.

2. Ekosystem Apple

Masz inne urządzenia od Apple lub planujesz w przyszłości ich zakup? Świetnie! W takim razie ekosystem Apple będzie po Twojej stronie. Dysponując Apple Watch, iPhonem i MacBookiem, możesz sprawnie przenosić dane pomiędzy urządzeniami. Służy do tego funkcja „Continuity”. W praktyce wygląda to mniej więcej tak: zapisujesz ważne informacje w Notes, a następnie w czasie rzeczywistym wszystkie Twoje urządzenia dysponują tymi samymi notatkami.

Tak samo sprawa wygląda z czytaniem artykułów w Internecie. Jeżeli przeglądałeś konkretną stronę na MacBooku i chcesz ją dokończyć na telefonie (bo np. wychodzisz z domu), możesz to zrobić. Wystarczy wejść w listę zakładek przeglądanych na innych urządzeniach (opcja dostępna w Safari).

3. Wydajność

Kupując MacBooka, możesz go wykorzystać do profesjonalnej obróbki graficznej, muzyki lub programowania. Chodzi tu przede wszystkim o niezawodność na każdym etapie. Możesz zdecydować się na bardzo podstawową konfigurację MacBooka (np. MacBook Air M1) z pamięcią RAM w granicach 16 GB i będziesz w 100% zadowolony z jego użyteczności, szczególnie pod kątem pracy zdalnej, nauki oraz surfowania po sieci. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem MacBooka Air M1, sprawdź ofertę dostępną pod tym linkiem https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-air-33/macbook-air-m1-418.html.

4. Bateria

Baterie w MacBookach są legendarne. Konkurencja Apple zapewnia, że ich laptopy wytrzymają nawet do kilkunastu godzin, ale zastrzegają to 50% jasnością ekranu oraz wykorzystaniem wyłącznie niewymagających programów. W przypadku Apple jest zupełnie inaczej. Nawet jeżeli eksploatujesz swojego MacBooka maksymalnie – na 100% jasności z kilkoma włączonymi programami do pracy jednocześnie (w tym Adobe Photoshop i Final Cut Pro), możesz być pewny, że urządzenie wytrzyma nawet do 17 godzin. Dotyczy to MacBooka Air M2 https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-air-33/macbook-air-m2-420.html. W przypadku MacBooka Air M1 – przy analogicznym obciążeniu będzie to 15 godzin.

5. Wygląd

Wygląd to kwestia bardzo indywidualna, natomiast fani minimalizmu z pewnością będą w 100% zadowoleni. Do tego warto dodać kapitalny wyświetlacz. W wersjach Pro 14″ lub 16″ dostajemy Retinę o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Cała konstrukcja jest bardzo lekka (poniżej 1,5 kg), przez co okazuje się niezwykle mobilna. Warto również wspomnieć, iż MacBooki od Apple mają pewną konstrukcję bazującą na aluminium, przez co jest bardzo wytrzymała. Nie ma tutaj mowy o żadnym skrzypieniu przy zamykaniu czy też otwieraniu klapy.

Podsumowanie

Pomimo relatywnie wysokich cen MacBooków, warto je kupić przede wszystkim ze względu na intuicyjność, bezpieczny ekosystem Apple, ponadprzeciętną wydajność, która nigdy nie spada oraz jedną z najbardziej wytrzymałych baterii na rynku.

Grafika: www.pexels.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź