56 medali na jednych zawodach. Sądeccy pływacy najlepsi

0 1 025

Miniona niedziela (4 grudnia) długo zapadnie w pamięć zawodników Sądeckiego Towarzystwa Pływackiego STO Nowy Sącz. Odbyła się wtedy czwarta, a zarazem finałowa runda Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Sądecki klub tym razem reprezentowało 34 zawodniczek i zawodników. Z Podhala przywieźli łącznie 56 medali! 33 złote, 11 srebrnych i 12 brązowych!Złożyły się na to zarówno starty indywidualne, jak i sztafetowe. Co warte podkreślenia w obydwóch kategoriach wiekowych sztafet – 9 lat i młodsi oraz 10 lat i starsi, stanęliśmy na dwóch najwyższych stopniach podium – informuje Marek Ruchała, prezes STP Nowy Sącz. Gratulujemy!

Czytaj również: Bezpłatne warsztaty samoobrony Wing Tsun Kung Fu

Przysłowiową „wisienką na torcie” okazały się wyniki klasyfikacji najlepszych zawodników z całego cyklu zawodów.

W kat. 9 lat i młodsi najwięcej punktów zdobyła wśród dziewcząt Małgorzata Kurzeja, tuż za nią uplasowała się Zofia Krzak. W pierwszej piątce znalazły się jeszcze dwie nasze reprezentantki 4. miejsce zajęła Katarzyna Matras, piąta była Antonina Opoka. Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej na najwyższym stopniu podium uplasował się Piotr Nowak. W pierwszej szóstce znaleźli się także: Jakub Piętka – 4, Filip Gruca 5 i Łukasz Lichowski 6.

W kat. 10 lat i starsi aż pięć błękitnych zawodniczek znalazło się w najlepszej szóstce zawodów. 1. miejsce wywalczyła Katarzyna Kuźma, druga natomiast była Karolina Kurzeja. Kolejne miejsca zajęły: Anna Brońska – 4, Julia Gromala – 5 i Zofia Kamińska – 6. U chłopców na czwartej pozycji uplasował się Mateusz Hanula, piąty natomiast był Kajetan Bocheński. BRAWO!

Gratulujemy błękitnym zawodnikom wyników – zwłaszcza „życiówek”. Nowy Targ był przystankiem do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Okręgu Małopolskiego, które odbędą się w najbliższy weekend. Już w dzisiaj (9 grudnia) w Oświęcimiu swoje starty rozpoczną młodzicy (11 – 13 latkowie). W sobotę ciąg dalszy, a w niedzielę na słupkach startowych pojawią się najmłodsi adepci pływania – kat. 10 lat i młodsi.