miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Adepci kyokushin karate z Nowego Sącza z medalami mistrzostw Europy! [ZDJĘCIA]

0 338

Dwójka młodych adeptów Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, wywalczyła brązowe medale na 32. Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Kaliningradzie. W dniach 21 i 22 września, Rosja okazała się niezwykle szczęśliwa dla sądeckich juniorów.

 

Czytaj również: Sandecja Nowy Sącz zwycięska w „meczu przyjaźni”!

 

W rywalizacji wzięło udział 410 zawodników i zawodniczek z 21 krajów, także tych spoza Europy, w postaci reprezentacji Japonii, Libii a także Australii. Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kykoushin, reprezentowała piątka zawodników i zawodniczek: Klaudia Kowalska, Kamila Nowak (srebrna medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy), Karolina Sekuła, Szymon Ogórek i Klemens Ogórek (brązowy medalista ME w 2016 r.). Medale za trzecie miejsca w kumite, w kategorii juniorów młodszych, po które sięgnęli Karolina Sekuła oraz Szymon Ogórek,  jak informuje ich trener Andrzej Krawontka, nie są dziełem przypadku.

– Karolina i Szymon to złoci medaliści Mistrzostw Makroregionu Południowego 2018 r., zdobycie medali na Mistrzostwach Europy to ich wielki sukces sportowy. Na Mistrzostwach Europy w Kaliningradzie zawodnicy nowosądeckiego klubu prezentowali pełne zaangażowanie w kolejnych walkach o wejście do strefy medalowej mistrzostw. Najbliżej zdobycia kolejnego medalu była najmłodsza zawodniczka naszego Klubu Klaudia Kowalska, która, w walce o podium, po dogrywce wskazaniem sędziów 3:2, znalazła się tuż poza podium – mówi trener Andrzej Krawontka.

Olbrzymi sukces, jaki okazał się udziałem zawodników i zawodniczek sądeckiego klubu nie powoduje, iż spoczną oni na laurach, gdyż jeszcze w tym roku planowane są kolejne imprezy, w których wezmą udział mianowicie: Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Tarnowskich Górach (20 października), Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Ełku (10 listopada) i Puchar Polski: młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów w Szczecinku (9 grudnia). Jak widać, kalendarz jest niezwykle napięty, ale doświadczony zespół instruktorów w osobach Andrzeja Krawontki, Łukasza Krawontki, Roberta Popardowskiego oraz Edwarda Krawczyka, z pewnością przygotuje swoich podopiecznych w sposób perfekcyjny.

Oprócz medalistów z Rosji, w skład reprezentacji klubu wchodzą: Dominika Dąbrowska, Nikodem Święs, Mateusz Wójcik, Dominik Leśniak, Natalia Lach, Dominik Janik, Karol i Mikołaj Milanowscy, Nadia i Damian Potoczek, Szymon Dacków, Krystian Lasyk, Mateusz Dąbrowski, Andrzej Talarczyk, Przemysław Bobak.

Zawodnikom oraz trenerom klubu, którzy do kolejnych zawodów przygotowują się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Nadbrzeżnej 34 w Nowym Sączu, życzymy kolejnych medali zdobytych na zbliżających się imprezach.

 

 

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź