miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Archiwalia dotyczące Sandecji w rękach Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu! [ZDJĘCIA]

0 700

W dniu wczorajszym (8 listopada) o godzinie 11:00, w Gmachu Głównym Miejskiego Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, miało miejsce przekazanie przez prezesa MKS Sandecja S.A., Tomasza Michałowskiego archiwalnych materiałów dotyczących stołecznego klubu. Cenne dary zostały wręczone Robertowi Ślusarkowi, dyrektorowi muzeum.

 

Czytaj również: Album „La Capella Sistina” na 726. rocznicę lokacji Nowego Sącza! [ZDJĘCIA]

 

Wśród przekazanych zbiorów znajdują się kroniki, albumy z artykułami legendarnego kronikarza Sandecji, Daniela Weimera, a także proporczyki, fotografie, dyplomy oraz tablice pamiątkowe związane z klubem z Nowego Sącza.

Tomasz Michałowski podkreślił wartość tego cennego daru i stwierdził, iż został on przekazany w jedyne słuszne ręce w postaci Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Bardzo mnie cieszy mnie, że doszło do przekazania tych wspaniałych materiałów. Klub Sandecja jest częścią wspaniałej historii tego miasta i dlatego pamiątki po nim powinny zasilić archiwa naszego muzeum. Materiały, które zostaną przekazane pochodzą z trzech źródeł. Pierwsza część została odnaleziona w czerwcu w klubie Sandecja, druga została nam przekazana przez rodzinę wybitnego dziennikarza  oraz kronikarza poczynań sądeckiej drużyny, Daniela Weimera. Trzecią część zbiorów stanowią materiały przekazane nam przez kibiców naszego klubu w ramach akcji „Ocalić od zapomnienia – Stwórzmy RAZEM Muzeum Sandecji” – przybliżył kulisy gromadzenia zbiorów, Tomasz Michałowski.

Mam poczucie pewnego rodzaju satysfakcji oraz spokoju, ponieważ wiem, że te materiały trafiły w odpowiednie ręce. Wiem, że pracownicy muzeum odpowiednio zadbają o te zbiory i nie ulegną one zniszczeniu –  dodał prezes Sandecji.

 

 

Marcin Cięciwa

Fot.: Marcin Cięciwa

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź