miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Bezpieczny powrót do szkoły

0 475

Tłumy sądeczan bawiły się podczas imprezy rowerowo-motoryzacyjnej „Bezpieczny powrót do szkoły” zorganizowanej wspólnie przez Bike Atelier Nowy Sącz, Grupę Autoremo i nowosądecki MOSiR. Głównym sponsorem motoryzacyjnym wydarzenia była Škoda reprezentowana przez lokalnego dealera tej marki – Škoda Autoremo Nowy Sącz.

 

Czytaj również: Krzysztof Zyskowski i Kamil Szymański przemierzyli całą Polskę na rowerze dla Jasia! [ZDJĘCIA]

 

Dwudniowa impreza rozpoczęła się w sobotę rano przy salonie Škoda Autoremo Nowy Sącz na ul. Wiśniowieckiego 123. To właśnie tu zaparkowała ciężarówka Bike Atelier wypełniona najlepszymi rowerami marki Merida. Z zaproszenia do testowania nowości od Meridy skorzystało wielu klientów. Ci, którzy woleli cztery kółka, niż dwa, mogli pojeździć najnowszymi modelami Skody, a w śród nich nową Fabią, która zaledwie dzień wcześniej pojawiła się w salonie.

 

 

Po południu zabawa przeniosła się do Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej. Obiekt MOSiR znany dotychczas jako Miasteczko Rowerowe został całkowicie przebudowany, a na korzystające z niego dzieciaki czekała moc atrakcji: od profesjonalnie przygotowanych ścieżek rowerowych, przez huśtawki, zjeżdżalnie, trampoliny, piaskownice, czy skate-park.

Po oficjalnym otwarciu obiektu przyszedł czas na gry, zabawy i konkursy. A wśród nich ten najważniejszy – rodzinny. Do startu zapisało się prawie 20 rodzin. Każdy zespół składał się z trzech osób – rodziców i dzieci. Czekały na nich niełatwe zadania: montaż roweru na bagażniku samochodowym, slalom rowerowy z przeszkodami, pompowanie koła i układanie puzzli. Oczywiście wszystko na czas. Rywalizacja była zacięta, a nagrody były bardzo wartościowe.

Rywalizację rodzin wygrał team Samuraje, czyli rodzina Państwa Babiarzów. Główną nagrodą był wyjazd samochodem Škoda na całodniowy pobyt w Termach Bukovina oraz bonusy od Bike Atelier Nowy Sącz.

 

 

Poza konkursem rodzinnym nie zabrakło również konkurencji indywidualnych. Od slalomu z przeszkodami, przez pompowanie koła czy nawet złożenie roweru na czas – każdy mógł coś wygrać. O upominki dla dzieci zadbał również prowadzący imprezę Franciszek „Francesco” Bartula, który przybliżył najmłodszym historię rowerów opowiadając o pochodzeniu jego nazwy, welocypedzie, bicyklu czy o ojcach Škody, przedsiębiorcach Vaclavie Laurin i Vaclavie Klement.

 

 

Sobotnie gry i zabawy zakończyły się późnym popołudniem. A już w niedzielę od rana czekaliśmy z wieloma atrakcjami na kolejnym z obiektów MOSiR Nowy Sącz – jednym z najlepszych w Polsce torze Pump Track.

To dzień przeznaczony na zawody sportowe. Gościem specjalnym był Gustaw Dądelaczołowy zawodnik kadry bmx racing, wielokrotny Mistrz Polski. Przed zawodami każdy zawodnik miał okazję do rozmowy z Gustawem, wspólnej przejażdżki po torze i pamiątkowego zdjęcia.

 

 

Ci, którzy nie startowali w zawodach, również mieli co robić. Na pobliskim parkingu swoje sprzęty prezentowali strażacy, a policjanci rozdawali odblaski i dzwonki rowerowe. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego przywiózł symulator dachowania, który pozwolił uzmysłowić, co dzieje się z kierowcą podczas wypadku. Cały czas można było również skorzystać z jazd testowych rowerami Merida oraz najnowszymi Škodami.

Najwięcej widzów przyciągnął pokaz Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Trenerzy opowiadali o psach-ratownikach, ich pracy, treningu i niezwykłych umiejętnościach, które zaprezentowali. Każdy mógł pogłaskać czworonożnego ratownika i otrzymać pamiątkowe zdjęcie z nim.

Imprezę zakończyło wręczenie nagród. Głównym wręczającym był Gustaw Dądela. Wartość nagród w konkursach przekroczyła 10 tys zł.

 

 

Organizatorami imprezy „Bezpieczny powrót do szkoły” byli: Grupa Autoremo, Bike Atelier Nowy Sącz, MOSiR Nowy Sącz. Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym była Škoda, reprezentowana przez lokalnego dealera Škoda Autoremo Nowy Sącz. Partnerami byli: MORD Nowy Sącz, Policja Nowy Sącz, Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz oraz Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu.

Wydarzenie to było częścią obchodów 10-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz 20-lecia Krytej Pływalni w Nowym Sączu.

 

Mat. Prom.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź