Bieg Wierchami za nami! Zawody na najwyższym poziomie [Wyniki]

0 850

W Rytrze zakończył się VII Bieg Wierchami. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z całej Polski. Biegacze rywalizowali na 5 dystansach: Waligóra (30 km), Corno Owca (11 km), Basior (60 km), Bieg Rogasia oraz Bieg Wierchomli (100 km). Jednym ze sponsorów wydarzenia była sądecka firma Solgro Polska specjalizująca się m.in w instalacji paneli fotowoltanicznych. Organizatorem biegów było Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro.

Czytaj również: Muszyński Ratusz i Rynek po remoncie, czekają na turystów

W biegu „Waligóra” na 30 km 1 miejsce zajął Śliwa Arkadiusz z czasem 2:48:57 (Krynica-Zdrój), drugi był Gabryś Rafał 2:49:38 (Szczawa), trzeci Bąba Darko z Nowego Sącza z czasem 2:51:27. Wśród kobiet najlepsza była Markiewicz Agnieszka z Łosić z czasem 3:29:35

W biegu „Corno Owca” na 11 km z czasem 00:48:10.93 pierwsze miejsce zajął Wojciech Tarasek ze Starej Wsi. Drugie miejsce zajął Buźniak Arkadiusz, trzeci był Pietrucha Artur. Wśród kobiet wygrała Tomasiak Natalia z Krynicy-Zdroju z czasem 00:56.22

Z kolei w biegu „Basior” na 60 km zwyciężyła Jabłońska Sylwia z Krakowa z czasem 6 godzin 10 minut i 24 sekundy, drugi był Tokarz Andrzej z Nowego Sącza, a trzeci Ślaski Radosław.

Koronowy dystans 100 km wygrał Wantuch Marcin z Chojnik z czasem 11:42:40.

Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach.