miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Coś się kończy, to coś nowego się zaczyna”. Sądeczanin Dariusz Popiela po eliminacjach na Igrzyska Olimpijskie

Mentalność zwycięzcy – co cechuje mistrzów?

0 1 627

Prawdziwy sportowiec i osoba godna naśladowania zawsze twierdzi, że jego kariera to nie tylko sam udział w zawodach, ale także cały proces przygotowań i podejścia do samej rywalizacji. Startując w sporcie, człowiek podejmuje wyzwanie, staje w obliczu konkurencji i stawia sobie cel. W procesie startowania w sporcie sportowiec uczy się, rozwija swoje umiejętności, radzi sobie ze stresem i presją oraz kształtuje charakter. Nawet jeśli nie zdobędzie najwyższego stopnia podium, to samo uczestnictwo jest dla niego źródłem satysfakcji i wzbogacenia doświadczeń. Wreszcie, to zaangażowanie w sam proces startowania, dążenie do poprawy swoich wyników, podejmowanie wysiłku i trzymanie się wyznaczonego celu sprawia, że człowiek zwycięża sam siebie, co jest równie ważne jak zdobycie pierwszego miejsca. Tak więc, w sporcie wygranym jest również ten, kto ma odwagę stanąć na starcie i podjąć wyzwanie.

Czytaj również: Dariusz Popiela rycerzem sądeckiego sportu! Za nami gala boksu „Twierdza Nowy Sącz 2”

Doskonałym przykładem mentalności mistrza jest Dariusz Popiela. Multimedalista w kajakarstwie górskim i społecznik, choć nie awansował na IO w Paryżu pokazał klasę. W swoim wpisie na Facebooku informuje o trudnej ścieżce eliminacji olimpijskich, o presji, o pokonywaniu kolejnych granic. Ostatecznie gratuluje swojemu rywalowi z kadry awansu oraz podkreśla, że gdy coś się kończy, zaczyna się coś nowego.

– Igrzyska Olimpijskie w Paryżu nie dla mnie. Dziękuję za wsparcie i zaufanie sponsorom dzięki wam mogłem walczyć o najwyższe sportowe cele, za wsparcie i kciuki rodzinie, znajomym. To długi, trudny okres przygotowań i walki o IO, który kończy się dla mnie przegraną. Był to także bardzo twórczy dla mnie czas, gdzie przesuwałem kolejne swoje granice, a poprzeczka lądowała coraz wyżej. Treningi robione w najwyższym gazie dają niezwykłą satysfakcję, jednak mimo super dyspozycji zabrakło wyniku. „Presja to przywilej” możliwość walki o IO była dla mnie sportowym spełnieniem, bo w końcu tę możliwość trzeba było sobie wywalczyć i doprowadzić do takiej sytuacji. I choć coś się kończy, to coś nowego się zaczyna. Gratulacje dla Mateusza Polaczyka – informuje Darek w mediach społecznościowych.

Dariusz Popiela człowiek, którego nikomu w Nowym Sączu przedstawiać nie trzeba – światowej klasy zawodnik, nieprzerwanie od 20 lat reprezentuje barwy Polski na wszystkich ważnych międzynarodowych imprezach sportowych; Pucharach Świata, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata, Igrzyskach Olimpijskich.

Niekwestionowany mistrz, jako jedyny w historii polskich kajaków slalomowych jest 10-cio krotnym indywidualnym złotym medalistą Mistrzostw Polski. Na Igrzyskach w Pekinie wywalczył 8 miejsce.

Sukcesy Darka Popieli nie były by możliwe bez pomocy sponsorów. Darek od lat współpracuje z firmami, które wspierają jego dążenia bycia najlepszym. Podczas wydarzeń młody sportowiec zawsze podkreśla ich role i znaczenie. Aktualnie Popiela współpracuje z firmami: SolGroErbetMuszynianka
 

fot.: Adrian Maraś, PZKaj, Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź