miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czwarta odsłona Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy”

0 1 466

Już po raz czwarty biegacze górscy spotkają się w Krynicy-Zdroju na Europejskim Festiwalu Biegowym „Dwa Beskidy”. Tym razem impreza odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. Poprzednie edycje przyniosły dużo dobrych emocji i spektakularne wyniki sportowe. Przez krynicki deptak i szlaki wiodące po pięknych pasmach Beskidu Sądeckiego i Niskiego przewinęło się już tysiące amatorów górskiego trailu. Krynicka impreza zdążyła na dobre zagościć w kalendarzu biegowym stając się jedną z największych tego typu imprez w Polsce.

Czytaj również: Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w okręgu nr 10. Do Brukseli pojadą: Szydło, Mularczyk, Tarczyński, Sienkiewicz, Braun, Marczułajtis-Walczak i Jarubas

Podobnie jak w poprzednim roku zawodnicy będą rywalizować na sześciu dystansach, od najkrótszych: Małopolskiej Piątki i Dychy, które zostaną rozegrane na stokach Góry Parkowej, przez spektakularną 20-kilometrową Słotwiny Arenę i Powrót Nikifora – Panorama na Krynicę (43 km), po koncertową Arię Kiepury (60 km) i oczywiście koronną Krynicką Setkę. Na krynickim deptaku zostaną również rozegrane biegi dla dzieci i młodzieży (Słotwiny Arena Junior) oraz Towarzyski Marsz Seniora na dystansie jednego kilometra.

Oprócz zmagań sportowych na festiwalowych gości czeka mnóstwo atrakcji. Będą koncerty i pokazy artystyczne, expo ze sprzętem sportowym dla biegaczy i nie tylko oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i liczne niespodzianki. Zmęczeni wysiłkiem biegacze będą mogli skorzystać również ze strefy relaksu i pokrzepić nadwątlone siły dobrym jedzeniem, którego na krynickim festiwalu zawsze jest pod dostatkiem. Z pewnością znowu będzie gwarno w restauracyjnych ogródkach.

Krynica-Zdrój przeżywająca prawdziwy renesans, przyciąga turystów, wczasowiczów i kuracjuszy swoim niepowtarzalnym klimatem, wodami mineralnymi, bogatą ofertą kulturalną i sportową oraz oczywiście tym, co najpiękniejsze, czyli beskidzką przyrodą. Jest jedną z prawdziwych pereł Małopolski, regionu wyjątkowego pod wieloma względami. Jej wielokulturowość, zabytki, bogata historia i barwny folklor stanowią o jej niezwykłej atrakcyjności.

Warto odwiedzić Krynicę-Zdrój w pierwsze wakacyjne dni. Każdy, niezależnie od sportowego zaawansowania, znajdzie tu coś dla siebie. To wymarzona impreza zarówno na debiut, jak i na poważne ściganie, dająca możliwość zmierzenia się z najlepszymi „góralami” z Polski i zagranicy. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, a organizatorem Fundacja Na Ratunek w partnerstwie z Burmistrzem Krynicy-Zdroju.

Serdecznie zapraszamy pod Górę Parkową. Małopolska Tu Dobrze Się Biega!

Rejestracja dostępna pod linkiem:
https://europejskifestiwalbiegowy.pl/zapisz-sie/?regname=Rejestracja%20indywidualna

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź