miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czwarty etap wyścigu „Solidarności”! Kolarze wystartowali z Nowego Sącza do Jaworzna [ZDJĘCIA, WIDEO]

0 693

29. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków trwa od środy 4 lipca. Tegoroczna trasa przebiega przez: Sanok – Sędziszów Małopolski – Strzyżów – Krosno – Jasło – Stalową Wolę – Nowy Sącz – Jaworzno – Kielce – Łódź. Z miasta Nowego Sącza kolarze wystartowali w piątek (6 lipca), w ramach czwartego etapu.

 

Czytaj również: Drużyna z Krosna wygrała Deichmann Minimistrzostwa w Nowym Sączu

 

Na liście startowej czwartego etapu znalazło się 21 międzynarodowych drużyn (w tym sześć polskich). Ponad 120 zawodników z różnych krajów wystąpiło w rozgrywkach kolarskich.

 

 

– Koszulkę i podium mają Polacy i to jest najważniejsze. Wśród kolarzy panuje ogromna rywalizacja i do samej Łodzi wyścig będzie ciekawy. Czwarty etap liczy 200 kilometrów. Najtrudniejszy był drugi etap, a konkretnie podjazd pod zamek Kamieniec. Zainteresowanie kibiców jest imponujące. Kolarstwo jest dyscypliną, którą ludzie kochają. Bardzo dużo osób młodych przychodzi, żeby wesprzeć zawodników biorących udział w wyścigu. W przyszłym roku zorganizujemy wydarzenie po raz trzydziesty, będzie to okrągły jubileusz. Wczoraj był wśród nas obecny twórca wyścigu, Andrzej Słowik i to jest cudowne. Śp. Marysia Kwaśniewska-Maliszewska zawsze cały peleton z nami jeździła. Była ona olimpijką z 1936 roku, która rzucała oszczepem. Zastanawiamy się jak godnie uczcić okrągłą rocznicę. Uważam, że należy kontynuować tą piękną tradycję – powiedział Waldemar Krenc, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 29. Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

Zainteresowani Sądeczanie licznie przybyli na płytę sądeckiego rynku, aby gorąco kibicować wszystkim uczestnikom zawodów kolarskich. Niektórzy mieli ze sobą nawet flagi, aby jeszcze bardziej zaznaczyć swój patriotyzm i przywiązanie do tradycji.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Wideo: Rafał Głąb

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź