miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Damir Šovšić piłkarzem Sandecji!

1 181

Kontrakt z zespołem Sandecji Nowy Sącz podpisał dobrze znany sądeckim kibicom 30-letni Damir Šovšić, który bronił barw Sandecji w Ekstraklasie. 

 

Czytaj również: W Nowym Sącz powstały pasy 3D! To pierwsza tego typu innowacja w naszym regionie

 

Damir Šovšić urodził się 5 lutego 1990 roku w Bośni i Harcegowinie, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w juniorskich drużynach FK Sarajevo. Następnie przeniósł się do chorwackiego NK Zagrzeb, gdzie szybko znalazł się w kadrze pierwszego zespołu. Kolejnym jego przystankiem był zespół NK Lokomotiva oraz GNK Dinamo Zagrzeb, gdzie świętował swój największy sukces w dotychczasowej karierze. W barwach Dinama zdobył Mistrzostwo oraz Puchar Chorwacji.

Po zdobyciu tytułu przeniósł się do izraelskiego Hapoelu Tel-Awiw, a następnie koreańskiego Suwon Samsung Bluewings. Stamtąd w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 bronił barw naszego klubu, na poziomie Ekstraklasy, rozgrywając w biało-czarnej koszulce dziewięć spotkań. Po opuszczeniu szeregów Sandecji trafił do bośniackiego HŠK Zrinjski.

Posiadający również chorwackie obywatelstwo Šovšić, w młodości reprezentował barwy zespołów narodowych. W kadrze Bośnii i Harcegowiny U-17 zaliczył sześć występów, z kolei w reprezentacji Chorwacji U-21 dwa mecze.

Damir Šovšić związał się umową do końca roku, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Zawodnik będzie do dyspozycji trenera na niedzielny mecz z ŁKS-em.

Witamy Damira ponownie na pokładzie i życzymy dużo zdrowia oraz samych sukcesów sportowych w naszym zespole.

źródło: Sandecja Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Damir zastanów sie !
    Widziałeś to pastwisko Sandecji przy Kilińskiego w Nowym Sączu ?

Zostaw odpowiedź